INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 września 2014 r.

1. Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych jutro o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

2. Ksiądz Paweł zaprasza wszystkich rodziców, kandydatów na ministrantów, ministrantów i lektorów, na spotkanie jutro / 21 IX /po  Mszy św. wieczorowej w kaplicy.

3. We wtorek / 23 IX /  przypada wspomnienie św. O. Pio –  odpust w  parafii na Rudniku, główna Msza św. o godz. 18.00.

4. Trwają zapisy kandydatów do Bierzmowania, Msza św. z udziałem młodzieży w każdą niedzielę o godz. 18.00.

5. W środę 24 IX o godz. 19.00  modlitwy o uzdrowienie.

6. Kolejny dzień skupienia dla Członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w najbliższą sobotę / 27 IX /, początek godz. 10.00 w kościele seminaryjnym.

7. W przyszłą niedzielę / 28 IX  przypada rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym jubilacie.

8. Spotkanie rodziców przygotowujących dzieci do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę / 28 IX / po Mszy św. wieczorowej.

9. Pilnie poszukujemy osoby potrafiące grać na gitarze, które mogłyby włączyć się w prowadzenie scholki dziecięcej.

10. Świetlica działająca przy naszej Parafii, zaprasza osoby chętne pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego . Bliższe informacje w świetlicy między godz. 15.00 a 19.00 od poniedziałku do piątku – serdecznie zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Krzysztofa Kontka pracującego na Ukrainie; jednocześnie rozpoczniemy 3-dniowe przygotowanie do Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

12. W ostatnią niedzielę miesiąca pełniony będzie dyżur między godz. 17.00 a 19.30 w sali domu katechetycznego. Osoby poszukujące pomocy, czy porady w sprawach związanych z problemem alkoholowym mogą przyjść i taką pomoc otrzymać.

13. Prasa katolicka - tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” ,  „List”; są pisma dla dzieci, nowy numer „Tęczy”.

14. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: bezimiennie 100 zł.

15. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”.

PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 14 września 2014

1. Spotkanie popielgrzymkowe grupy 7 oraz pielgrzymów do Wąwolnicy rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 18:00. Dalszy ciąg spotkania będzie w domu katechetycznym.

2. We wtorek 16 dzień miesiąca – modlimy się w intencjach Ojca Świętego i Kościoła, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

3. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Akcji Katolickiej w środę ( 17.IX ) o godz. 19.00 do sali domu katechetycznego.

4. W czwartek  -18 IX - święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i młodzieży.

5. Diecezjalne spotkanie pielgrzymów na Jasną Górę odbędzie się w przyszłą niedzielę ( 21.IX ) w par. św. Stanisława przy ul. Zbożowej. Więcej informacji na plakacie.

6. Koncert charytatywny na rzecz ofiar wojny w Iraku odbędzie się w przyszłą niedzielę ( 21.IX ) o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

7. W kancelarii trwają zapisy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

8. Dzieci w wieku 7 – 15 lat zachęcamy do udziału w zajęciach prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo - Wychowawczą działającą przy naszej parafii w godz. 15.00 – 19.00.

9. Jeszcze do 16.IX można zgłosić się do Seminarium Duchownego w Lublinie. Młodzieńców poszukujących powołania zapraszamy do kontaktu z Seminarium.

10. Polecamy prasę katolicką: do tygodnika „Gość Niedzielny” dołączona jest płyta z nagranym Dzienniczkiem siostry Faustyny. Zachęcamy do nabywania wrześniowego numeru gazetki parafialnej „Głos św. Antoniego” w której jest wiele relacji z pieszej pielgrzymki i życia naszej parafii.

11. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną 300 zł. na remont organów.

12. Bóg zapłać w imieniu Ks. Władysława za złożone ofiary.

13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Arkadiusza Paśnika – proboszcza par. św. Michała Archanioła w Lublinie na Bronowicach, naszego rodaka.

14. W najbliższą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 września 2014 r.

1. Siostra Regina obchodzi dzisiaj imieniny, pamiętajmy o niej w modlitwach.

2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30.

3. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

4. Jutro święto Narodzenia NMP, porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego na wszystkich Mszach św.

5. Różaniec Fatimski w sobotę  / 13 IX / o godz. 17.15.

6. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholce zapraszamy na próbę w sobotę o godz. 11.00.

7. Spotkanie popielgrzymkowe grupy VII, w przyszłą niedzielę rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy św. ciąg dalszy w sali domu katechetycznego. Zapraszamy też pielgrzymów Wąwolnickich.

8. Na stronie naszej parafii w internecie są podane dni i godziny spotkań różnych grup działających przy naszym kościele. Odsyłamy tam wszystkich zainteresowanych, szczególnie młodzież, ale też dorosłych poszukujących możliwości zaangażowania się. Można też bliższe informacje otrzymać w kancelarii.

9. Jeszcze w tych dniach można się zgłosić do Seminarium, rozmowa kwalifikacyjna będzie 17 września, młodzieńców poszukujących swojego miejsca na ziemi zapraszamy.

10. W najbliższą niedzielę 14 września święto Podwyższenie Krzyża Świętego, odpust w Parafii przy ul. Pogodnej i u Dominikanów na Starym Mieście.

11. Siostra Bernarda zaprasza dzieci na spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w środę na godz. 16.30 w sali domu katechetycznego.

12. Do końca września w kancelarii parafialnej trwają zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy, po Mszach św. będzie możliwość wsparcia.

14. Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego”, są relacje z Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy. Są tygodniki „Niedziela,”, „Gość  niedzielny”, miesięczniki „Mały Gość”, nowy numer „Listu”, prosimy o zainteresowanie.

15. Jeszcze nawiązując do rozmowy z minionej niedzieli z młodą Mamą odnośnie nagłośnienia na zewnątrz. Wielokrotnie uzasadnialiśmy, że uwzględniamy żywe uczestnictwo małych dzieci w liturgii Mszy św. i z myślą o takich rodzicach zmuszonych czasem wyjść ze świątyni, umieszczono głośnik, ale nie może tarabanić tak by mieszkańcy sąsiednich bloków mieli transmisję z pięciu Mszy św. Proszę wybaczyć, ale mamy nadzieję, że jeśli ktoś musi, ale też i chce uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła to ten głośnik wystarczy.

16. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów:  bezimiennie 100 zł. Kółko Różańcowe św. Kingi 160  zł., Kółko Różańcowe MB Licheńskiej 240 zł. i 10 dolarów australijskich.

17. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz wspierania nauk chrześcijańskiej”.

18. Konferencje przedmałżeńskie w naszej Parafii będą miały charakter zamknięty. Seria dziesięciu spotkań rozpocznie się 1 X /środa/.  Planujących ślub prosimy o zapisanie się w kancelarii. Pani w Poradni Rodzinnej przyjmuje w czwartki między godz. 17.00 a 19.00.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 sierpnia 2014 r.

1. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tej wojny i módlmy się o pokój.

2. Jutro Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny. Zapraszamy nauczycieli wychowawców, młodzież, dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy dziękczynnej za szczęśliwe wakacje z prośbą o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się rok nauki i pracy. Dołóżmy wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.

3. W tym tygodniu I Czwartek,  I Piątek i I Sobota  miesiąca; okazja do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego i nowenny IX Pierwszych Piątków. W pierwszy piątek spowiedź od 16.00, Msza św. o godz. 16.30. W I Piątek po wakacyjnej przerwie odwiedzimy z posługą sakramentalną osoby chore, prosimy o potwierdzenia adresów osób wcześniej odwiedzanych ewentualnie o zgłoszenie nowych adresów. W niedzielę Komunię św. mogą przynieść Szafarze Nadzwyczajni, również prosimy o zgłoszenie chętnych.

4. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą  ofiary do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

5. W sobotę / 6 IX / o godz. 6.00  Mszą św. w kościele Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej rozpocznie się dekanalna pielgrzymka na uroczystości MB Kębelskiej w Wąwolnicy.

6. Spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów w przyszłą sobotę / 6 IX / o godz. 9.00.

7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

9. Bóg zapłać za ofiarowane tornistry, zeszyty i inne przybory szkolne, Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Już prawie wszystko zostało wydane potrzebującym.

10. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów : bezimiennie 100 i 200 zł., 60 zł. i 40 zł. Uczestnicy pielgrzymki na Roztocze złożyli ofiarę 350 zł. Msza św. w intencji pielgrzymów i ich bliskich będzie 6 IX o godz. 12.00.

11. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość niedzielny”, „Nasza Arka”.  Dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza” i „Anioł Stróż”. Jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, a w nim relacje z pielgrzymek bogato ilustrowane zdjęciami, informacje z życia naszej parafii, ciekawe artykuły, prosimy o zainteresowanie. W kiosku można dostać też katechizmy do nauki religii.

12. Nasz chór parafialny uczestniczył wczoraj w uroczystych obchodach z okazji 94 rocznicy bitwy ułanów polskich pod Komarowem. Chórzyści śpiewali na Mszy św. oraz wykonali koncert pieśni patriotycznych. Osoby w wieku do 50 lat, mające dobre warunki głosowe, zapraszamy na próby chóru we wtorki i czwartki godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

13. Przed kościołem spotkamy osoby udostępniające literaturę pomocną w trzeźwieniu, w sali domu katechetycznego pełniony jest dyżur przez osoby mogące udzielić pomocy, czy porady o możliwości zaprzestania picia i wyjścia z uzależnienia alkoholowego. Zapraszamy przez cały dzień do godz. 19.30.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz