INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 sierpnia 2014 r.

1. Decyzją władz zakonnych Siostra Miriam Kowalczyk została skierowana do pracy w Gubinie, a do pracy w naszej Parafii przychodzi Siostra Bernarda Kaczor. Siostrze Miriam dziękujemy za  piękną pracę i życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa na nowej placówce. Siostrę Bernardę serdecznie witamy i życzymy by św. Antoni upraszał potrzebne łaski. W czwartek imieniny obchodzi s. Augustyna – pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnej Solenizantce.

2. Uczestnicy Grupy AA i Grupy Rodzin z problemem alkoholowym w przyszłą niedzielę będą prowadzić kolportaż literatury pomocnej w trzeźwieniu. Przez cały dzień  od godz. 8.00 do godz. 19.30 pełniony będzie dyżur i udzielane informacje w sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, a szczególnie poszukujące pomocy w zaprzestaniu picia, zapraszamy.

3. We wtorek Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

4. Przypominamy, że w środę / 27 VIII /  między godz. 9.00 a 17.00 można składać zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, uzyskane fundusze będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

5. Duszpasterskie Wykłady Akademickie na KUL-u w dniach 28 i 29 sierpnia pod hasłem „Ekumenizm dla Ewangelizacji” – program na tablicy ogłoszeń.

6. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów: bezimiennie 200 zł., 2500 zł., mieszkańcy bloku Niepodległości 16 na kwiaty do kościoła złożyli ofiarę 550 zł.

7. W dalszym ciągu można składać ofiary na pomoce i przybory szkolne, jak też tornistry i wszystko co może się przydać dziecku w szkole składamy do kosza w przedsionku kaplicy, za dobre serce serdeczne Bóg zapłać.

8. Doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej / 6 – 7 IX /. Piesza pielgrzymka naszego dekanatu wyruszy w sobotę / 6 IX / z kościoła pod wezwaniem  Świętego Krzyża po Mszy św. o godz. 6.00.  Program uroczystości jest wywieszony w gablocie. Będzie też autokar sprzed naszego kościoła 7 VIII o godz. 8.30 – można się zapisać w kancelarii.

9. Jest prasa katolicka. Do „Gościa Niedzielnego” załączona jest płyta z nagranym Dzienniczkiem siostry Faustyny. Są także podręczniki szkolne do nauki religii. – prosimy o zainteresowanie.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Grzegorza Drausa ze Lwowa.

11. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zaprasza młodzież w wieku lat 16 -17 pozostającą bez zatrudnienia, nie uczącą się –do udziału w projekcie „Pomysł na siebie” bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 sierpnia 2014 r.

 1. Nieszpory  o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj upływa 12 rocznica zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu i poświęcenia Bazyliki w Łagiewnikach. przez  św. Jana Pawła II.
 3.  W kalendarzu przypada dzisiaj wspomnienie św. Jacka, imieniny naszego Pana Organisty. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.
 4. Nowenna przed Uroczystością MB Częstochowskiej odmawiana będzie po Mszy św. wieczorowej.
 5. W środę 20 VIII o godz. 19.00  w dolnym kościele, modlitwy o uzdrowienie.
 6. W kancelarii trwają zapis na dekanalną pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy na 6 września z okazji uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Pielgrzymka wyruszy z Kościoła Świętego Krzyża przy u. Pogodnej po Mszy św. o godz. 6.00. Wpisowe 10 zł.
 7. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 2 x 50 zł., 2 x 150 zł.
 8. Tornistry, plecaki, zeszyty i inne przybory szkolne można składać do kosza stojącego w przedsionku kaplicy. Ofiary na podręczniki i pomoce szkolne można składać do skarbonek stojących za ławkami.
 9. Pielgrzymka na Roztocze wyruszy  w sobotę / 23 VIII / o godz. 7.15.
 10. Pomoc Kościołowi w Potrzebie gromadząc  fundusze na edukacje w Afryce. W środę 27 sierpnia między godz. 10..00 a 17.00  prowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Składać możemy obok pojemnika na odzież przy ul. Kasztanowej.
 11. Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik  „List”, „Nasza Arka”. Dla dzieci „Ola i Jaś”, „Tęcza”. Można nabywać podręczniki do nauki religii.
 12. W imieniu Ojców Oblatów,  Bóg zapłać za ofiary na Misje. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Chorwacji, po Mszy św. wieczorowej będzie wyświetlany film o pontyfikacie Jana Pawła II.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 sierpnia 2014 r.

1.      W środę 13 sierpień,  Różaniec Fatimski o godz. 17.15, a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.      W czwartek 14 VIII wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczystość Odpustowa  w Parafii przy Drodze Męczenników Majdanka i w kaplicy cmentarnej na cmentarzu Parafii św. Agnieszki.

3.      W piątek uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, porządek mszy św. niedzielny; godzinki o 6.30, msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, nieszpory o godz. 17.30 i  Msza św. o 18.00. Poświęcenie zbóż, ziół i owoców na wszystkich Mszach świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.      W sobotę  dzień modlitwy za Kościół, Ojca Świętego, po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

5.      W niedzielę  rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej, odmawiamy ją codziennie po Mszy św. wieczorowej.

6.      Organizowana jest dwudniowa  pielgrzymka do Sanktuariów, między innymi Chełm, Krasnobród, Radecznica, Górecko Kościelne, w dniach 23 – 24 sierpień. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy u Pani Kasi w kiosku.

7.      Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Źródło ” , „ Cuda i łaski Boże”,  „Nasza Arka”  „Tęcza”. W kiosku można nabyć podręczniki do nauki religii – rodziców prosimy o zainteresowanie, można też  dostać bukiety ziół do poświęcenia.

8.      Bóg zapłać za ofiary: AA - 50 zł, Al-anon  - 50 zł. bezimiennie 100 zł.

9.       Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na remont Biskupiaka i za okazaną pomoc w zorganizowaniu wakacji dla osób niepełnosprawnych.

10.  W imieniu osób, które otrzymały,  dziękujemy za ofiarowane meble, przydała by się jeszcze pralka automatyczna.

11.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojca Misjonarza, tradycyjnie po Mszach św. rozprowadzać będzie kalendarze jako pomoc dla Misji.

12.  W odpowiedzi na apel Caritasu w przedsionku kaplicy ustawiony jest kosz, tam możemy składać tornistry i przybory szkolne dla dzieci, a do skarbonki  stojącej  za ławkami z napisem „Tornister pełen uśmiechów” możemy złożyć ofiarę na ten cel.

13.  Grupa AA zaprasza wszystkie osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, czy  pomocy w zaprzestaniu picia – na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.00 do sali Domu Katechetycznego

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 sierpnia 2014 r.

 1. Mszą św. o godz. 8.30 na Placu Katedralnym po przewodnictwem Ks. Arcybiskupa rozpoczęła się Pielgrzymka Piesza Lublin Jasna Góra Częstochowa. Przewodnikiem Grupy VII jest Ksiądz Leszek Sałaga, w grupie tej są nasi Parafianie, obiecali modlitwę za nas, łączmy się z nimi, wspierajmy ich naszą modlitwą. Może w tych dniach więcej osób znajdzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Słuchajmy relacji z pielgrzymki przekazywanych przez Radio ER, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
   
 2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 3. W środę / 6 VIII /  Uroczystość Przemienienia Pańskiego, jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. o godz. 7.00, 9.00., 16.30 i 18.00. W tym dniu przypada 47. rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Szymona Szlachty. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym jubilacie.
   
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, dzień szczególnej modlitwy o powołania.
   
 5. Jeszcze dzisiaj i jutro można będzie obejrzeć wystawę obrazującą 300-letnią historię naszego Seminarium – zapraszamy do Kaplicy Matki Bożej i Świętych- Błogosławionych Polskich.
   
 6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont Liceum Biskupiego.
   
 7. Ksiądz Artur Janczarek - duszpasterz SILOE w przyszłą niedzielę głosić będzie Słowo Boże, a po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary na rekolekcje osób niepełnosprawnych.
   
 8. Uczestnicy kursu św. Pawła w dniach 9-10 sierpnia ewangelizować będą na ulicach naszego osiedla, być może zapukają do waszych drzwi. Można skorzystać z okazji i porozmawiać z nimi o Bogu, o wierze lub poprosić o modlitwę. Ufając w Bożą Opatrzność będą prosić o posiłek i nocleg. Organizatorzy Kursu – Koinonia Jana Chrzciciela - zapraszają wszystkich na Mszę św. w sobotę 9 VIII o godz. 20.00.
   
 9. W internecie możemy znaleźć pismo do ministra zdrowia o wprowadzenie kontroli oraz stałego dozoru medycznego wobec ośrodków stosujących metodę „in vitro”. Wzór takiego wniosku i adres strony internetowej na tablicy ogłoszeń.
   
 10. Jest prasa katolicka, jest jeszcze nasz „Głos św. Antoniego”.
   
 11. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów: bezimiennie 300 zł., 2 x 100 zł. i  50 zł.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz