INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 lipca 2014 r.

1. Jeszcze dzisiaj możemy złożyć ofiarę do skarbonki stojącej za ławkami na środki transportu dla misjonarzy – jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr.

2. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym mogą uzyskać pomoc czy poradę dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 w Sali domu katechetycznego.

3. Spotkanie wszystkich aktywnych i wspierających legionistów - jutro o godz. 19.00.

4. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

5. Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele; zapraszamy między 8.00 a 18.00.

6. W czwartek ( 31 VIII ) po Mszy św. wieczorowej – spotkanie wszystkich wybierających się na Pieszą Pielgrzymkę Lubelską; będą wręczane karty uczestnictwa, znaczki…

7. W sobotę 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny, zwany «Porcjunkula», nawiedzając kościół parafialny i odmawiając Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.

8. W najbliższą niedzielę, Mszą św. O godz. 8.30 na placu katedralnym, rozpocznie się 36. Piesza Pielgrzymka Lublin – Jasna Góra, pod hasłem: «W blasku świętości». Jeszcze dzisiaj można zapisać się w kancelarii, a od jutra w Sekretariacie Pielgrzymki przy katedrze.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

10. Wkraczamy w miesiąc sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc trzeźwości.

11. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: bezimiennie – 200 zł., 2 x 100 zł., 70 zł.

12. Jest prasa katolicka: tygodniki, miesięczniki – prosimy o zainteresowanie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 lipca 2014 r.

 1. Nieszpory o godz. 17.30.
   
 2. Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, wyruszy 3 sierpnia. Wybierających się na pielgrzymkę prosimy o zapisanie się, w godzinach urzędowania kancelarii, do przyszłej niedzieli.
   
 3. W środę modlitwy o uzdrowienie o godz. 19.00.
   
 4. W piątek  25 VII święto Św. Jakuba Ap.  i  wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy rowery, motory, samochody i inne pojazdy.
   
 5. Ofiary na środki transportu dla  Misjonarzy „Miva Polska”  - 1 grosz za 1 kilometr bezwypadkowej jazdy -  można składać do skarbonki stojącej za ławkami.
   
 6. W sobotę – 26 VII -  św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej, dzień wdzięcznej modlitwy za dziadków.
   
 7. Są tygodniki katolickie: ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”, miesięcznik „List”, jest jeszcze nasze pismo parafialne „Głos św. Antoniego”. W naszym kiosku jest książka Księdza Arkadiusza Paśnika i Jego Babci pt. „Obietnica” a w dzisiejszym numerze „Niedzieli” jest obszerna recenzja tej książki.
   
 8. Bóg zapłać za wsparcie okazane  Siostrom.
   
 9. Niezamożna rodzina potrzebuje lodówki w możliwie dobrym stanie, szafy ubraniowej, najlepiej z lustrem, składany fotel do spania. Osoby mogące zaradzić tej potrzebie prosimy o kontakt w kancelarii.
   
 10. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów:  bezimiennie 2 x 100 zł.
   
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 lipca 2014 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.                

2. Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczorowej.

3. W środę  – 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

4. Nasze Seminarium Duchowne obchodzi w tym roku Jubileusz 300  lecia, na tę okoliczność przygotowano jedenaście plansz obrazujących historię tej instytucji. Zachęcamy do obejrzenia jest ustawiona w kaplicy św. Jan Pawła II.

5. W kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

6. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: Kółko Różańcowe św. Brygidy 200 zł., bezimiennie 1000 zł., 2 x 100 zł., 200 zł., 300 zł. i 70 zł.

7. Jest prasa katolicka, polecamy „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” , „Cuda i łaski Boże” – pisma dla dzieci.  Jest jeszcze wakacyjny numer czasopisma parafialnego „Głos św. Antoniego”, ciekawe artykuły, relacje i świadectwa – warto przeczytać.

8. Fundacja Kultury Chrześcijańskiej „Artos”,  zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Woluntariusz z doświadczeniem” w poniedziałek / 14 VII / po Mszy św. o godz. 18.00. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Klaryski Wieczystej Adoracji z Kazachstanu.

10. W imieniu Ojca Zbigniewa dziękujemy za okazaną pomoc.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 lipca 2014 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Trwają wakacje, nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o uczestnictwie we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość. Przypominamy o porządku Mszy św. w naszym kościele: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, nieszpory o godz. 17.30.

3. Mamy urlop, wolne od szkoły -  pamiętajmy o zaproszeniu Pana Jezusa „Przyjdźcie do mnie, gdy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja Was pokrzepię”, przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, zaglądajmy tutaj chociaż na chwilę codziennie.

4. W przyszłą niedzielę  /13 lipca /  Różaniec Fatimski po Mszy Św. wieczorowej.

5. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: Kółko Różańcowe M. B. Płaczącej 250 zł., św. Weroniki 200 zł. /Msza św. będzie 8 VII o 18.00./,  św. Anny 400 zł. /Msza św. będzie 26 VII o 18.00,  KR św. Marii Magdaleny  475 zł. /, bezimiennie: 200  i 3 x 100 zł.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojca Zbigniewa z Dniepropietrowska. Po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na rzecz odbudowy zniszczonego kościoła.

7. Jest prasa katolicka, nasz „Głos św. Antoniego” tym razem dwumiesięcznik, a w nim  dużo bieżących informacji z życia naszej Parafii, relacje z pielgrzymek. Są tygodniki: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, wakacyjny numer „Różańca”.

8. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, kształcące w zawodzie organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok nauki. Szczegółowych informacji udzielają duszpasterze.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz