INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA 29 czerwca 2014 r.

1. Decyzją Księdza Arcybiskupa Ks. mgr Łukasz Waś został zwolniony z obowiązków wikariusza w naszej parafii, a skierowany do Parafii św. Bartłomieja w Niedrzwicy Kościelnej. Dziękujemy księdzu Łukaszowi za pracę na różnych odcinkach duszpasterskich, a szczególnie za troskę o ministrantów i lektorów. Za wszystko dobro Bóg zapłać, obiecujemy pamięć w modlitwie. W miejsce Księdza Łukasza przychodzi z Kraśnika  Ks. mgr Paweł  Zdybel, serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

2. W piątek Mszą św. o godz. 9.00, podziękowaliśmy Panu Bogu za Rok Szkolny, polecając Jego opiece dzieci i młodzież rozpoczynających wakacje. Przypominamy o praktykach religijnych podczas urlopów i wakacyjnych wyjazdów.

3. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek o godz. 20.00 przy figurze Pana Jezusa przy ul. Trześniowskiej. Od przyszłej niedzieli Nieszpory o godz. 17.30.

4. W czwartek 3 VII  rocznica cudu lubelskiego, główna Msza św. na placu katedralnym z procesją różańcową o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

6. Harcerze organizują zbiórkę makulatury w sobotę ( 5.VII ) w godz. 9.00 – 12.00 przy kościele od ul. Niepodległości.

7. W miesiącu lipcu nasza świetlica będzie otwarta między godz. 9.00 a 13.00. Planowane są wycieczki, zabawy, rozwijanie zainteresowań. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

8. Przypominamy o pełnionym dyżurze przez AA, dzisiaj i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, między godz. 17.00 a 19.30. Zapraszamy potrzebujących pomocy czy porady.

9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

10. W Pliszczynie jutro rozpoczynają się Sercańskie Dni Młodych, młodzież zachęcamy do udziału – bliższe informacje w internecie.

11. W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w I Piątki i Komunią św. w niedzielę. W przypadkach pilnej potrzeby księża będą posługiwać na każde zgłoszenie. Systematyczne odwiedziny wznowimy we wrześniu.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za całoroczną pracę w różnych grupach modlitewnych, formacyjnych i naszym chórzystom za ubogacanie naszych zgromadzeń liturgicznych. Zapraszamy od września do kontynuowania spotkań.

13. Bóg zapłać za ofiary na renowację organów, bezimiennie: 200 zł., 200 zł., 100 zł., Kółko Różańcowe św. Marii Magdaleny – 475 zł.

14. Jest prasa katolicka: wakacyjne, bardzo ciekawe wydanie parafialnej gazetki „Głos św. Antoniego” z relacjami z rekolekcji, odpustu, pielgrzymki na Jasną Górę oraz ze zdjęciami z Bożego Ciała. Są też tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, nowy numer „Różańca”. Dla młodzieży i dzieci: „Nasza Droga”,  „Tęcza”. Polecamy ciekawe książki religijne.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 22 czerwca 2014 r.

1.      Modlitwy o uzdrowienie w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

2.      W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków. Prosimy tradycyjnie Kółka Różańcowe, Legion Maryi, Domowy Kościół i młodzież o przygotowanie czterech ołtarzy.

3.      W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 - dziękczynna na zakończenie roku szkolnego, 16.30 i 18.00. Nabożeństwo o godz. 17.30. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.      W piątek  rozpoczyna się w Archikatedrze przygotowanie do Odpustu ku czci Matki Bożej.

5.      Świetlica opiekuńczo-wychowawcza organizuje kolonie w górach – bliższe informacje i zapisy u Pani Agnieszki w świetlicy między godz. 15.00 a 18.00.

6.      W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę do Częstochowy, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

7.      Przypominamy i zachęcamy do udziału w spotkaniu młodych organizowanym przez Księży Sercanów w Pliszczynie w dniach 30 czerwca – 5 lipca.

8.      Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina do Częstochowy - zapisy w kancelarii.

9.      Przypominamy o pełnionym dyżurze w ostatnią niedzielę miesiąca przez grupę rodzin z AA i Alanonu, w godzinach od 17.00 do 19.30 w sali domu katechetycznego.

10.  Jest  prasa katolicka tygodniki: w „Niedzieli” dużo informacji o nowym Sekretarzu Ks. Bpie Arturze, „Gość Niedzielny” , „Źródło”, „Miłujcie się”, „Nasza Arka”, dla dzieci „Tęcza”, „Mały gość niedzielny”, w kiosku można też dostać płytę z uroczystości Bierzmowania klas III gimnazjum.

11.  Przy wyjściu spotkamy Harcerki z ciastkami, dziękujemy za okazane wsparcie przy gromadzeniu funduszy na obozy wakacyjne.

12.  Bóg zapłać za ofiary na renowację organów:  bezimiennie 200, 150 i 100 zł., Krąg Biblijny 110 zł. Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela 225 zł - Msza św. w intencji należących do Kółka i ich bliskich, oraz za zmarłych będzie 24 VI o godz. 18.00. Kółko Różańcowe  Matki Bożej Nieustającej Pomocy 330 zł.

13.  W imieniu społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

14.  W przyszłą niedzielę można będzie nabyć książkę Ks. Arcybiskupa Stanisława Wielgusa pt. „Pasterz wybrany przez Pana”.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 15 czerwca 2014

Cieszymy się z wyboru Ks. Biskupa Artura Mizińskiego na Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski, gratulujemy, życzymy wielu  Łask Bożych i obiecujemy wsparcie modlitewne.

 

1.      Dzisiejsza Uroczystość kończy czas spowiedzi wielkanocnej, do czego zobowiązuje nas przykazanie kościelne, pod grzechem ciężkim.

2.      Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej.

3.      Jutro 16 czerwca upływa 51 lat od święceń Kapłańskich Księdza Infułata  Józefa Szczypy, a we wtorek  17 VI 45 lat od święceń Ks. Prałata Mariana Matusika. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnych  jubilatach.

4.      W poniedziałek 16 dzień miesiąca to Dzień Modlitwy w intencji Ojca Świętego i za Kościół, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

5.      Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.00, zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki.

6.      W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy procesja Eucharystyczna stałą trasą naszego osiedla do czterech ołtarzy. Bóg zapłać za Toskę o przygotowanie ołtarzy. By nasz udział w procesji był aktywny należy zabrać na procesję książeczki z tekstami pieśni eucharystycznych. Jak zawsze prosimy o udekorowanie balkonów, okien mieszkań, szczególnie na trasie procesji i przestawienie parkowanych samochodów na czas procesji. Przy czwartym ołtarzu Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Jakub Olech odbywający praktyki diakońskie w naszej parafii. Taca z Bożego Ciała na Centrum Jana Pawła II.

7.      Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów: Rodzice dzieci klas III 1100 zł. i z prowadzonego festynu z ich inicjatywy 600 zł., Kółko Różańcowe Najświętszego Sakramentu 400 zł., bezimiennie 200 zł., 100 zł. i 50 zł..

8.     W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium Duchownego.

9.      Jest prasa katolicka, w tygodniku „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, specjalny numer „Naszej Arki” poświęcony św. Janowi Pawłowi. Dla dzieci „Anioł Stróż” z płytą, „Tęcza”, „Mały gość niedzielny. Polecamy emblematy eucharystyczne do dekoracji okien na Boże Ciało.

10.  W przyszłą niedzielę Harcerze prowadzić będą kiermasz ciast, gromadząc w ten sposób fundusze na wakacyjne obozy.

11.  Działająca przy naszej parafii świetlica, organizuje kolonie w górach, półkolonie dla dzieci w wieku 7 do 14 lat, bliższe informacje i zapisy w świetlicy.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 8 czerwca 2014 r.

1.      Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną przyjęci do grona ministrantów nowi kandydaci.

2.      O godz. 11.00 rozpocznie się uroczyste poświęcenie  kościała Chrystusa Króla, a godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana uroczysta celebra dziękczynna za 50 lat kapłaństwa Ks. Prałata Józefa Siemczyka, długoletniego dziekana naszego dekanatu.

3.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, święto NMP Matki Kościoła, w naszej Parafii, Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

4.      W poniedziałek zapraszamy dzieci klas III na godz. 18.00 na Mszę św., po Mszy będzie próba przed rocznicą I Komunii św. Spowiedź dzieci rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwa w czwartek / 12 VI / od godz. 17.00.

5.      Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy do  sprzątania kościoła we wtorek i sobotę.

6.      13 czerwca uroczystość ku czci św. Antoniego Padewskiego patrona naszej parafii. Odpust poprzedzi trzydniowe przygotowanie, od wtorku do czwartku będą Msze św. z naukami o godz. 7.00, 9.00, i 18.00. We wtorek o godz. 18.00 modlić się będziemy za zmarłych parafian na przestrzeni minionego roku; w środę na godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę osoby chore, samotne; po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy samochody i inne pojazdy. W czwartek o godz. 9.00 dziękować będziemy za sakrament chrztu, zapraszamy rodziców z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku. A na Mszy św. o godz. 18.00 dziękować będziemy za sakrament małżeństwa z małżonkami obchodzącymi w tym roku 25 i 50 lecie małżeństwa. W piątek uroczystość św. Antoniego, Msze św. będą o  godz. 7.00, 9.00, 10.30 z uroczystym błogosławieństwem dzieci i o godz. 18.00 z procesją. Różaniec Fatimski o godz. 17.00, po różańcu nabożeństwo czerwcowe. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie lilii, będzie też chleb św. Antoniego i aukcja zabawek, książek, które ciągle jeszcze można składać do kosza w przedsionku kaplicy.

7.      Rodzice pytają gdzie wysłać dzieci na wakacje. Są wolne miejsca na rekolekcjach Oazowych - to wypoczynek i jednocześnie formacja. Miejsca tych rekolekcji są atrakcyjne a warunki bardzo dobre – bliższe informacje u Księdza Mariusza. Są też wolne miejsca na obóz w górach organizowany przez  świetlicę, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w świetlicy u wychowawczyń.  Zachęcamy rodziców by dzieci młodszych klas szkoły podstawowej zapisać na zajęcia do naszej świetlicy, można przyjemnie i pożytecznie spędzić kilka godzin – prosimy o zainteresowanie.

8.      Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: uczestnicy pielgrzymki Kółek Różańcowych 838 zł. Msza św. w intencji pielgrzymów będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Ofiary bezimiennie 300 zł., 200 zł., 100 i 50 zł., AA – 200 zł.   Alanon - 50 zł., Kółko Różańcowe św. Jadwigi 200 zł.

9.      W kiosku parafialnym są do nabycia lilie i chlebki św. Antoniego. Poza tym płyty
z uroczystości bierzmowania. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” z programem rekolekcji poprzedzających odpust, ciekawe wspomnienia w związku z jubileuszem Ks. Prałata Mariana Matusika i inne interesujące artykuły i informacje z życia naszej parafii.

10.  W imieniu Ks. Waldemara dziękujemy za okazane wsparcie.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz