INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

Wniebowstąpienie Pańskie - 1 czerwca 2014 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

2. We wtorek  imieniny obchodzi Ks. Leszek, pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie.

3. Przez cały czerwiec nabożeństwo ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Trwa  Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Dziękczynienia, zbierane są ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

5. Zapraszamy do wzięcia udziału w Marszu Życia, który wyruszy dzisiaj spod KUL-u o godz. 16.00 do Archikatedry Lubelskiej.

6. Przegląd tańca dzieci z Przedszkola nr 59 w dolnym kościele we wtorek o godz. 9.40.

7. W środę / 4 VI / o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny a o 19.00 w dolnym kościele film o Ks. Jerzym Popiełuszce.

8. W tym tygodniu I Czwartek, dzień szczególnej modlitwy o powołania do Służby w Kościele. I Piątek – dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 i I Sobota - po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

9. W sobotę 7 VI o godz. 10.30 w Archikatedrze święcenia kapłańskie, wśród święconych Dn Jarosław Olech odbywający praktyki duszpasterskie w naszej parafii.

10. Harcerze przyjmować będą makulaturę  przy kościele w sobotę między 9.00 a 12.00.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Waldemara Ćwieka budującego kościół przy ul. Nałęczowskiej, po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia finansowego prowadzonej budowy.

12. Jest prasa katolicka; jest czerwcowy numer „Głosu św. Antoniego” w dużej części poświęcony jubileuszowi 45 lat kapłaństwa o. Mariana Matusika; jest wiele relacji z wydarzeń parafialnych, pielgrzymek oraz plan rekolekcji przed odpustem.  Są tygodniki „Niedziela”, „Gość niedzielny”;  są pisma dla młodzieży i dzieci.

13. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Urszuli Ledóchowskiej – 210 zł., św. Józefa 200 zł., bezimiennie 200  i 100 zł.

14. Od jutra do soboty 2 VI do 7 VI w przedsionku kaplicy można będzie złożyć zabawki, książki w dobrym stanie, a w dzień odpustu 13 VI odbędzie się kiermasz, aukcja – ofiary uzyskane z tej aukcji przeznaczone będą na renowację naszych organów.

15. Akcja Katolicka przy Parafii św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Wilna i innych sanktuariów; bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

16. Mamy początek lata, coraz częstsze staje się pragnienie rekreacji, wytchnienia. Soboty i niedziele stają się dla wielu czasem zasłużonego odpoczynku, wyjazdu na działkę, nad jezioro czy zalew. Ale ten, potrzebny  – podkreślamy – zasłużony wypoczynek odbywa się często kosztem świętowania Dnia Pańskiego, starajmy się zrozumieć, że w centrum niedzieli jest Eucharystia, a nasz udział we Mszy św. jest przywilejem Dziecka Bożego. Nie rezygnujmy z tego przywileju, umiejmy w planowaniu czasu wolnego uwzględnić uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej. Pamiętajmy, że nie ma wakacji ani urlopu od modlitwy, Mszy św., a może tym bardziej więcej czasu poświęćmy na modlitwę, czy lekturę Pisma świętego, dobrej książki, czy prasy katolickiej.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 maja 2014 r.

 1. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym zapraszamy dzisiaj do domu katechetycznego między godz. 17:00  a 19:30.
   
 2. Jutro / 26 V / Dzień Matki, zapraszamy wszystkie Mamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po Mszy na poczęstunek – spotkanie przy stole. Z tej okazji wystawa zdjęć, promocja rodziny - możemy obejrzeć w dolnym kościele, a od jutra w górnym; zachęcamy do obejrzenia.
   
 3. W środę / 28 V / zapraszamy na godz. 20.00 na nabożeństwo majowe u św. Józefa przy ul. Daszyńskiego.
   
 4. Modlitwy o uzdrowienie w dolnym kościele w środę o godz. 19.00.
   
 5. W czwartek – 29 maja Ks. Abp Senior Bolesław Pylak obchodzi 48 rocznicę święceń biskupich, a 30 maja Ks. Bp Artur Miziński. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnych Jubilatach.
   
 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00. Również o 12.00 będzie Msza św. dziękczynna uczestników pielgrzymki do Krakowa.
   
 7. 1 czerwca Święto Dziękczynienia, prowadzona będzie  zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
   
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszego Seminarium, do puszki studentom  rzecz KUL- u i okazane wsparcie naszemu misjonarzowi – Bóg zapłać.
   
 9. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów: Mieszkańcy bloku przy ul. Krokusowej  nr 6 z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 1300 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie 15 VI o godz. 10.30. Kółko Różańcowe  św. Marii Małgorzaty Alacoque 160 zł., bezimiennie 3 x 100 zł.
   
 10. Jest  prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Różaniec”, ”Nasza Arka”,  ”Mały Gość niedzielny”, Ola i Jaś, Tęcza”. W kiosku są do nabycia płyty z Bierzmowania.
   
 11. Od 30 maja w lubelskim kinie Bajka wyświetlany będzie film pod tytułem „Gdy budzą się demony” ukazujący postać świętego założyciela Opus Dei. Zapraszamy!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 18 maja 2014 r.

 1. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.
 2. Nabożeństwo Majowe codziennie w kościele o godz. 17.30, w środę / 21 V / zapraszamy dodatkowo na godz. 20.00 przy Figurze Matki Bożej z Lourdes, a w piątek / 23 V / przy Krzyżu u zbiegu ulic Koryznowej i Tumidajskiego, też o godz. 20.00.
 3. W sobotę  24 V wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – odpust u Księży Salezjanów.
 4. Korzystając z obecności Księdza Wojciecha Adamczyka, naszego rodaka, pracującego na , misjach w Urugwaju, w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz parafii w której Ksiądz Wojciech pracuje.
 5. Duszpasterz KUL-u na Majdanku Ks. Rebeta organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Siostry Faustyny do Ostrówka k/Warszawy, zaprasza studentów i nie tylko studentów – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 6. Państwu Zofii i Józefowi Fikom, obchodzącym 50-lecie sakramentu małżeństwa serdeczne gratulacje i życzenia, ale też podziękowanie  za ofiarowany dla naszej parafii piękny, haftowany ornat – Bóg zapłać.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzież organizuje kurs dla wychowawców i kierowników wypoczynku – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 8. Jest prasa katolicka – „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i Łaski”. Są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek.. Polecamy również  albumy i Biblie dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.
 9. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów: bezimiennie 200 zł.,100 zł., 50 zł. Rodzice młodzieży Bierzmowanej 2000 zł.
 10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego Seminarium
 11. W przyszłą niedzielę Studenci Katolickiego Uniwersytetu przyjmować będą ofiary do puszek na rzecz swojej Uczelni.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 11 maja 2014 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do Służby w Kościele. Warto może przypomnieć, że codziennie jest wystawienie Najświętszego Sakramentu między godz. 8.00 a 18.00 i może szczególnie w tych dniach kiedy wielu młodych ludzi szuka swojego miejsca na tej ziemi, intensywniej modlić się tu w kaplicy przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy i zachęcamy do nawiedzania świątyni.
   
 2. Oazowy Dzień Wspólnoty zacznie się dzisiaj w dolnym kościele o godz. 15.00. Zapraszamy.
   
 3. We wtorek  /13 V / na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Arcybp Stanisław Budzik  udzieli Sakramentu Bierzmowania przygotowanej młodzieży klas III gimnazjum. Różaniec Fatimski po Mszy św. Spowiedź kandydatów, świadków Bierzmowania, rodziców, rodzeństwa w poniedziałek od godz. 17.30, można już dzisiaj się wyspowiadać.
   
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać Ks. Dn. Jakubowi Olechowi za niedzielną i nie tylko niedzielną  pomoc duszpasterską. Witamy przychodzącego Ks. Dn. Michała Kłysza i życzymy  by te miesiące pracy w naszej parafii były czasem ubogacenia dla naszej wspólnoty  i dla księdza Michała, a św. Antoni niech uprasza potrzebne łaski.
   
 5. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
   
 6. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy naszej parafii organizuje wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. W terminie od 21 lipca 1 sierpnia. Koszt 1000 zł, w którym jest wyżywienie, transport, wycieczki, noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu. Wszelkich informacji można się dowiedzieć w Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej lub na plakacie.
   
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Betanki z Kazimierza, po Mszach świętych będą przyjmować ofiary.
   
 8. Jest prasa katolicka:  „Niedzielę”, „Gość Niedzielny” z płytą filmu „Cristiada”, „Źródło”, „Cuda i Łaski”. Są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek.. Polecamy również  albumy i Biblie dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.
   
 9. Bóg zapłać za ofiary na renowacje organów: Wspólnota Neokatechumenalna 820 zł. bezimiennie 200 zł. Kółko Różańcowe św. Stanisława 190 zł., św. Antoniego 270 zł., Matki Bożej Fatimskiej 200 zł.  Mieszkańcy Trześniowskiej 53 do 61 z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę na remont organów 590 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie w uroczystość odpustową 13 VI o godz. 18.00.
   
 10. Zakończyło się w naszej Parafii Nawiedzenie Rodzin przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu, trwało niespełna 9 lat – zaczęło się 16 X 2005 roku. Bogu dziękujemy za ten błogosławiony czas i ludziom za układanie planu i troskę o harmonijny przebieg Nawiedzenia. Rodziny czy osoby samotne, które  z różnych przyczyn nie mogły przyjąć Obrazu Matki Bożej w określonym czasie mogą to zrobić w tych dniach.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz