INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 4 maja 2014 r.

1.      W minionym tygodniu zmarł śp. Tadeusz Adamczyk ojciec Ks. Tomka i Ks. Wojtka, Msza św. pogrzebowa będzie w naszym kościele we wtorek / 6 V / o godz. 14.00, po czym  odprowadzimy ciało zmarłego na cmentarz parafialny św. Agnieszki.

2.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

3.      O godz. 12.00 uroczystą Eucharystią dziękować będziemy Bogu za dar Osoby Jana Pawła II i Jego wyniesienie na Ołtarze..

4.      W dniach od 4 do 10 maja Kościół w Polsce przeżywa szósty Tydzień Biblijny. W te błogosławione dni mamy możliwość wyrażenia naszej wdzięczności Ojcu niebieskiemu za Słowo Boże, które jest źródłem naszej wiary.

5.      We wtorek swoje imieniny obchodzi Przełożona naszego klasztoru betańskiego Siostra Judyta, w czwartek dzień imienin naszego Pasterza Arcybiskupa, pamiętajmy w modlitwie o solenizantach..

6.      Święcenia diakonatu w sobotę / 10 V / o 10.30 na Czubach w kościele św. Rodziny.

7.      Tydzień Społeczny na KUL-u w dniach 8 – 10 maja, bliższe informacje na plakacie.

8.      W przyszłą niedzielę / 11 V / Oazowy Dzień Wspólnoty u nas w dolnym kościele zacznie się o godz. 15.00.

9.      Bóg zapłać Pani Janinie Dudowej za ofiarowany dla naszego kościoła trzy stuły i ornat  bogato haftowane, zostaną poświęcone na Mszy św. o godz. 12.00. Drugi ornat Pani Janina Ofiarowała naszemu rodakowi Misjonarzowi do Urugwaju, w imieniu Księdza Wojciech również Bóg zapłać.

10.  Bóg zapłać za ofiary na renowację organów: Kółko Różańcowe św. Zofii 300 zł.     św. Wojciecha 200 zł., Legion Maryi 200 zł. bezimiennie 500 zł. 200 zł.3 x 100 zł.

11.  Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i łaski Boże  Dla dzieci „Tęcza”, jest jeszcze  „Głos Św. Antoniego. Pieśni o nadziei i zwycięstwie w wykonaniu naszego Chóru, możemy dostać na płytce przy wyjściu z kościoła.

12.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Władysława z Ukrainy.

II NIEDZIELA WIELKANOCY - 27 kwietnia 2014 r.

1. Na ołtarzu św. Jana Pawła II stoi „Kanonizacyjna iskra miłosierdzia” zapalona w sanktuarium w Łagiewnikach i przyniesiona do naszego kościoła przez młodzież z KSM-u. Zachęcamy do przynoszenia świec i zabierania płomienia z „Iskry miłosierdzia” do swoich domów. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę.

2. Dzisiaj rozpoczyna się  Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Św. Jan Paweł II - Apostoł Miłosierdzia”. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na rzecz „Caritas”. Panie z parafialnego zespołu Caritas sprzedają przed kościołem kremówki papieskie. Bóg zapłać za okazane wsparcie dla dzieł prowadzonych przez Caritas.

3. Wielkanocne nabożeństwo – Droga Światła, dzisiaj po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy!

4. Jutro, przeniesiony z 23 kwietnia, liturgiczny obchód Uroczystości ku czci św. Wojciecha Bpa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

5. Spotkanie Legionistów Maryi, czynnych i wspierających, w poniedziałek 28 kwietnia o godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszamy!

6. Próba dla kandydatów do Bierzmowania we wtorek o godz. 19.00.

7. Spotkanie organizacyjne dla osób wybierających się na pielgrzymkę do Krakowa i Wadowic w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

8. Od czwartku, przez cały maj, Nabożeństwo do Matki Bożej. Śpiewamy Litanię Loretańską   o godz. 17.15.

9. Msza św. przy Figurze Matki Bożej Fatimskiej na ul. Palmowej w dniu 1 maja o godz. 15.00.

10. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca maja. W I piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 oraz spowiedź od godz. 16.00. W I sobotę - adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski, porządek Mszy św. jak w niedzielę, odpust w Parafii  na Tatarach.

12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

13. Jest nowy numer „Głosu św. Antoniego”, a w nim wiele ciekawych informacji i zdjęć z życia naszej parafii, relacje z rekolekcji wielkopostnych, Triduum Paschalnego, świadectwa nowych szafarzy. Polecamy tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, a także książki o Miłosierdziu Bożym, „Dzienniczek” S. Faustyny, modlitewniki. Zachęcamy do nabywania płyty muzycznej z nagranymi pieśniami i rozważaniami o miłosierdziu Bożym oraz śpiewem koronki i litanii do Miłosierdzia Bożego.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE - 20 kwietnia 2014 r.

1.     Bóg zapłać serdeczne za udział w liturgii Wielkiego Tygodnia, Kapłanom za posługę w konfesjonale, Siostrom za przygotowanie ciemnicy, grobu i świąteczną dekorację kościoła, Paniom za generalne sprzątnięcie naszej świątyni zakrystii, kancelarii i za ciągłą troskę dziękujemy. Bóg zapłać Panu  Stanisławowi, Panu Jackowi, służbie liturgicznej, szafarzom nadzwyczajnym Komunii św., Chórowi pod dyrekcją Pani Małgorzaty Świeca i wszystkim za modlitewne skupienie, za prowadzone adoracje nocne za modlitwę i obecność – Bóg zapłać.

2.     Serdeczne Bóg zapłać za złożone dary i ofiary na rzecz niezamożnych parafian, dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za pełniony dyżur i ofiarną służbę.

3.     Jutro drugi dzień świąteczny, porządek Mszy św. niedzielny.

Taca na potrzeby KUL-u.

4.     Trwa nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego / po Mszy św. wieczorowej odmawiamy Koronkę.  

 

Bł. Jan Paweł II powiedział  -

„Wielkanoc jest triumfem życia, które nie umiera. (...) Pusty grób jest znakiem nowej obecności Pana wśród ludzi.”      

Zgłębi serca życzymy, aby pokój i radość, jakie niesie Zmartwychwstały Chrystus, nieustannie towarzyszyły w trudach codziennego życia.

 

Wszystkim obecnym, Waszym Rodzinom i Gościom, radosnych i błogosławionych świąt  z darem modlitwy -               

Życzą duszpasterze.

NIEDZIELA PALMOWA - 13 kwietnia 2014 r.

 1. Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy Wielki Tydzień, zapraszamy na wspólną modlitwę liturgią godzin, jutro jutrznia z godziną czytań o godz. 6.15, nieszpory po Mszy św. wieczorowej – program całego tygodnia jest w naszym miesięczniku „Głos św. Antoniego”.
   
 2. Po Mszy wieczorowej w dolnym kościele inscenizacja o życiu Pana Jezusa przygotowana przez dzieci, młodzież i dorosłych w reżyserii s. Augustyny. Zapraszamy.
   
 3. Sakrament Chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym  na Mszy św. o godz. 12.00.Rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu do środy w godzinach urzędowania kancelarii: od 7.30 do 8.00 i 17.00 do 17.45 - konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.
   
 4. W czwartek w Archikatedrze Msza świętego Krzyżma - poświęcenie olejów o godz. 10.00      U nas liturgięWielkiego Czwartku rozpoczniemy o godz. 18.00, po liturgii adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00.

 5. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 17.00  i nowenną do Miłosierdzia Bożego. Ofiary w tym dniu składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Palestynie. Całonocną adorację Pana Jezusa w grobie prowadzą Kółka Różańcowe. Plan adoracji w gablocie.
   
 6. W Wielki Piątek / 18 IV / w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy osoby chore - prosimy o zgłaszanie adresów takich osób. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły…
   
 7. Poświęcenie pokarmów w sobotę co pól godziny od godz. 8.00 do 14.00 - jak zwykle będą przyjmowane dary żywnościowe i ofiary pieniężne dla potrzebujących. Caritas rozprowadza „Chleb Dobroci”  jako wyraz naszej solidarności z najuboższymi - prosimy o wsparcie - chleb można dostać  przy wyjściu z kościoła i w kiosku.
   
 8. Liturgię  Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 20.00, będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, przynieśmy świece. Po liturgii adoracji nocnej przewodzi młodzież - znajdźmy czas na nawiedzenie kościoła i chwilę zadumy.
   
 9. W Wielką Niedzielę Rezurekcja o godz. 6.00 będzie sprawowana w intencji zbiorowej do Chrystusa Zmartwychwstałego - intencje można składać w kancelarii bądź do puszki stojącej na stopniach prezbiterium.
   
 10. Pielgrzymkę dziękczynną za Kanonizację Jana Pawła II do Krakowa i Wadowic organizuje Akcja Katolicka w dniach 9 – 11 V. Bliższe informacje na plakacie.
   
 11. Bóg zapłać za ofiary na remont organów: bezimiennie 100 i 100 zł., Kółka Różańcowe 300 zł.. Kółko Różańcowe św. Bernadety 300 zł.
   
 12. Bóg zapłać za troskę o kwiaty w bliskości kościoła oraz przy krzyżach i kapliczkach. Serdecznie dziękujemy, dziękujemy też anonimowemu Parafianinowi, który pod osłoną nocy zagrabiał zaśmiecony papierami / konfetti /  plac przed kościołem.
   
 13. Przed kościołem prowadzony jest Kiermasz świąteczny przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Roztocze” – prosimy o zainteresowanie.
   
 14. Prasa katolicka: „Niedziela” z wielkanocnym dodatkiem kulinarnym, ,,Gość niedzielny” z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, „Źródło”, „Mały gość”,  „Tęcza”. W naszym miesięczniku jest program Wielkiego Tygodnia.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz