INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 6 kwietnia 2014

1. W dolnym kościele po Mszy św. o godz. 10.30 przedstawienie o życiu Jezusa – zapraszamy.

2. Zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00 i ustanowienie nowych lektorów.

3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00 dzisiaj tu w kościele.        W dolnym kościele o godz. 19.00 wieczór poezji Ks. Twardowskiego.

4. W czwartek przypada  4 rocznica katastrofy Prezydenckiego Samolotu pod Smoleńskiem, modlimy się za ofiary tej tragedii, za rodziny, które straciły swoich najbliższych, modlimy się za naszą Ojczyznę. Mszę św. za tragicznie zmarłych odprawimy o godz. 18.00.

5. Rekolekcje, prowadzi O. Józef Chromy Kapucyn z Kijowa. Program w poniedziałek, wtorek i środę będzie następujący: o godz. 8.00 Msza św. z nauką ogólną; o godz. 9.00 dzieci od klasy I do VI; o godz. 11.00 młodzież z gimnazjum i liceum. po południu Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 16.30 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież  pozaszkolną, studiującą i wszystkich, którzy nie brali udziału w rekolekcjach ze swoją szkołą. Spowiedź w poniedziałek i wtorek. Prosimy o modlitwę.

6. Osoby  niemogące brać udziału w rekolekcjach odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek / 18 IV / w godzinach przedpołudniowych - prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Przy Ołtarzu Bł. Jana Pawła jest wystawa prac dzieci z naszego Przedszkola.

9. W piątek /11 IV/ nabożeństwo drogi krzyżowej po Mszy św. wieczorowej, ulicami naszego osiedla. A o godz. 17.00 w kościele dla tych, którzy nie będą mogli pójść wieczorem.

10. Sakrament chrztu świętego udzielany będzie w drugim dniu świątecznym na Mszy św. o godz. 12.00 - rodziców prosimy o spisanie aktów przed Wielkim Czwartkiem. Konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych będzie w środę / 16 IV / o godz. 19.00.

11. W  Niedzielę Palmową poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych – Przed Mszą św. o godz. 10.30 będzie uroczysta procesja od figury Matki Bożej z Lourdes, rozpocznie się obrzędem poświęcenia palm o godz. 10.00 przy kapliczce – tam się gromadzimy już przed 10.00.

12. Jest prasa katolicka – nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, „ Miłujcie się”, Niedziela” „Gość Niedzielny”, „Egzorcysta”. Polecamy karty świąteczne, palmy wielkanocne. Jest okolicznościowe wydanie „Dobrych Nowin” gazeta jest wyłożona przy wyjściu – ofiara dobrowolna.

13. Są już do nabycia chlebki dobroci, pamiętajmy, że jest to okazja do złożenia ofiary na rzecz potrzebujących i różnych dzieł prowadzonych przez Caritas.

14. Bóg zapłać za ofiary na remont organów: Kółko Różańcowe  MB Różańcowej 500 zł., bezimiennie 300zł., 200, 100 i 50 zł., AA 150 zł., Alanon 100 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. Stroiki, Kartki świąteczne, baranki i wiele innych ciekawych rzeczy możemy dostać na kiermaszu świątecznym przygotowanym przez dzieci i wychowawców naszej Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej.  A KSM zaprasza na kiermasz ciast.

16. W dniach 11 IV w godz. 14.00 – 17.00, oraz 12 IV w godz. 10.00 – 13.00, będzie możliwość zapoznania się z naszym gimnazjum. Zainteresowanych podjęciem nauki Dyrekcja zaprasza.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 30 marca 2014 r

1. W czwartek – 3 IV – przypadają imieniny Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego i rocznica święceń biskupich Ks. Arcybpa Stanisława Budzika – pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach.

2. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, Gorzkie Żale dzisiaj o 17.15 i w środę o 17.15, Droga Krzyżowa w piątek o 16.00, 17.00 i po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Jutro o godz. 16.00 spotkanie wszystkich czynnych i wspierających Legionistów.

5. W tym tygodniu I Czwartek – dzień modlitwy za kapłanów i o powołania do Służby w Kościele, I Piątek - dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. i I Sobota – po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem.

6. W sobotę /5 IV / o godz. 10.00 spotkanie kandydatów na lektorów i ich rodziców. Ustanowienie nowych lektorów w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele będzie przedstawienie o życiu Jezusa przygotowane przez dorosłych, młodzież i dzieci w reżyserii Siostry Augustyny. A po Mszy wieczorowej, też w dolnym kościele, wieczór poezji Ks. Twardowskiego.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania – obecność obowiązkowa.

9. W najbliższą niedzielę /6 IV/ rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne, trwać będą do środy. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie, by młodzież i dzieci skorzystały z tych rekolekcji. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Już dzisiaj jest dostępny w naszym miesięczniku „Głos św. Antoniego”. Prosimy rezerwować sobie czas, a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji i o łaskę dobrej spowiedzi.

10. W przyszłą niedzielę będzie kiermasz stroików i kartek wielkanocnych wykonanych przez dzieci i wychowawców naszej Świetlicy. KSM zaprasza na kiermasz ciast.

11. Przypominamy, że dzisiaj między godz. 17.00 a 19.30 w domu katechetycznym jest możliwość uzyskania pomocy i porady w sprawach uzależnienia alkoholowego.

12. Polecamy prasę katolicką: jest nowy numer naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego”, bardzo ciekawy wywiad z Ks. Bp. Arturem i dużo informacji z naszego podwórka; obok programu rekolekcji, program Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego – polecamy. Jest tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, miesięczniki: „Nasza Arka”, „Różaniec”. Polecamy pisma dla dzieci: „Tęcza”. Szeroki wybór kart świątecznych, palm. Są piękne albumy o Świętym Janie Pawle II - prosimy o zainteresowanie.

13. Dziękujemy za wsparcie okazane Alumnom naszego Seminarium, w imieniu Harcerzy dziękujemy za złożoną makulaturę, ponad 2500 kg.

14. Bóg zapłać za ofiary na remont organów, bezimiennie 200 zł., 100 i 50 zł.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 23 marca 2014

 1. Gorzkie Żale dzisiaj z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Gorzkie Żale o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach wielkopostnych.
   
 2. Jutro / 24 III /  o godz. 17.15 modlitwą różańcową rozpocznie się dwudniowe skupienie dla Rodziny Różańcowej. Msza św. o godz. 18.00 z homilią i po Mszy św. konferencja, a także homilie na wszystkich Mszach św. w Zwiastowanie głosić będzie Ks. Wojciech Rebeta. Moderator Diecezjalny Stowarzyszenia Żywego Różańca. Zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie wszystkich chętnych nie tylko należących do Żywego Różańca.
   
 3. We wtorek  25 III uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Imieniny s. Miriam. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
   
 4. Modlitwa o uzdrowienie w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.
   
 5. Konferencje głoszone w poniedziałki i czwartki po Mszy św. wieczorowej przekładamy na następny tydzień, ale już dzisiaj zachęcamy do uczestnictwa, pogłębią nasze przeżywanie Wielkiego Postu, a szczególnie dni Wielkiego Tygodnia.
   
 6. W przyszłą niedzielę alumni naszego Seminarium będą przyjmować ofiary na dofinansowanie pielgrzymki do Rzymu na beatyfikację dwóch Papieży.
   
 7. W sobotę 29 III między godz. 9.00 a 13.00, będzie podstawiony bus przy kościele od strony ulicy Niepodległości. Harcerze będą przyjmować makulaturę, można też przynosić klucze.
   
 8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z książką „Pasja” - gorąco polecamy, są tygodniki dla dzieci i młodzieży, jest nowy numer „Egzorcysty”. Są rozważania wielkopostne, modlitewniki i inne dobre książki.
   
 9. Ofiary na światło i kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki stojącej na stopniach prezbiterium.
   
 10. Bóg zapłać za ofiary:  bezimiennie na remont organów: 50 zł., 100 zł., 150 zł., 300 zł. i 500 zł.
   
 11. W imieniu ks. Pawła dziękujemy za okazaną pomoc.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 16 marca 2014 r

 

1.      Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku przy ul. Krokusowej 4, Msza św. w intencji mieszkańców będzie 14 IV  o godz. 18.00. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Obraz Matki Bożej przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Krokusowa nr 6.

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj  o godz. 19.00.

3.      Ukoronowaniem głoszonych katechez neokatechumenalnych jest konwiwencja, / trzy dniowe rekolekcje w Domu Rekolekcyjnym w Dąbrowicy / która właśnie dzisiaj kończy się zawiązaniem wspólnoty i ustanowieniem odpowiedzialnych. – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.                                                                                             

4.      Zakończyło się przygotowanie kolejnej grupy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.
 W tej grupie jest 10 naszych Parafian, uroczystego  ustanowienia dokona  Ks. Arcybp Stanisław Budzik  w sobotę 22 III o godz. 10.15 w Archikatedrze. .

5.      W poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy Matki Bożej, świętych i błogosławionych polskich  będą głoszone konferencje mające na celu pomoc w głębszym przeżywaniu  Wielkiego Postu, a szczególnie Liturgii Trzech ostatnich dni Wielkiego Tygodnia – zapraszamy.

6.      W środę uroczystość św. Józefa, dzień imienin Bpa Wróbla, Ks. Inf. Szczypy. pamiętajmy w modlitwach o dostojnych Solenizantach

7.      W przyszłą niedzielę / 23 III / Ks. Bp Artur Miziński obchodzić będzie jubileusz 25 lecia kapłaństwa, zapraszamy na Mszę św. na godz. 12.00.

8.      W imieniu młodzieży KSM-u dziękujemy za okazane wsparcie składając klucze, będzie też zbierana makulatura, szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

9.      Bóg zapłać za ofiary złożone do na Krajowy Fundusz Misyjny.

10.  Bóg zapłać za ofiary na remont organów bezimiennie 200 zł., z racji nawiedzenia mieszkańcy Krokusowej 4 złożyli ofiarę 510 zł, i bezimiennie 1000 zł, Kółko Różańcowe p.w. św. Józefa 210 zł.

11.  Przypominamy o nabożeństwach Wielkopostnych, informacje można znaleźć na parafialnej   stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

12.  Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Nasza Arka”,  dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. – zachęcamy do czytania.

13.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz