INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 9 marca 2014 r.

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

2. W poniedziałek – jutro – spotkanie Zelatorów o godz. 19.00.

3. Ostatnia w tym cyklu katecheza jutro o godz. 19.00 w dolnym kościele, we wtorek Ks. Bp Artur podczas uroczystego nabożeństwa wręczy uczestniczącym w tych katechezach Pismo święte. W piątek udamy się na dwudniowe rekolekcje do Dąbrowicy pod Lublinem. Zapraszamy, zarówno na nabożeństwo jak i na to skupienie wszystkich, którzy brali udział – przychodzili na katechezy mniej systematycznie.

4. W czwartek rocznica wyboru Papieża Franciszka; w niedzielę 16 dzień miesiąca - dzień szczególnej modlitwy za Kościół i Ojca Świętego.

5. W środę o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Gorzkie Żale. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży.

6. Zapraszamy na drugą część filmu o bł. Papieżu Janie XXIII w sobotę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

7. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na remont organów: bezimiennie 150 zł., 300 zł., 200 zł. i 50 zł, na chleb św. Antoniego 500 zł. Dziękujemy za ofiary i dary żywnościowe złożone podczas Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego.

9. W przedsionku kaplicy przyjmowane są składki członkowskie TP KUL.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na krajowy fundusz misyjny.

11. „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% odpisu od podatku na rzecz tej największej katolickiej organizacji charytatywnej.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, zarówno samolotową / dwudniową/  jak i autokarową  / siedmiodniową /; bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

13. Prasa katolicka: „Niedziela” rozpoczyna wielkopostny cykl pt. „Przez Krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, pisma dla dzieci.

14. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 marca 2014 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00. Zmiana tajemnic różańcowych i  rozpoczynamy „Nabożeństwo Czterdziestogodzinne” - prosimy o zapoznanie się z planem adoracji. W poniedziałek i wtorek zapraszamy o 12.00 na „Anioł Pański”, o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia- i na Apel o godz. 21.00. Przypominamy, że rozpoczęta dzisiaj Adoracja trwać będzie z przerwami na Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00 do wtorku, do godz. 21.00. Zapraszamy szczególnie w godzinach nocnych na osobistą modlitwę, a obok darowanego czasu i modlitwy można będzie złożyć ofiarę pieniężną i trwałą żywność dla potrzebujących.
   
 2. Trwają katechezy: poniedziałki, czwartki godz. 19.00 w dolnym kościele – zapraszamy.
   
 3. Zakończyło się Nawiedzenie rodzin przy ul. Daszyńskiego 27. W poniedziałek 3 III Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiego Obrazu przyjmą mieszkańcy bloku przy ul. Krokusowej 4.
   
 4. W Środę  Popielcową, obowiązuje Post ścisły.... Msze św. z posypaniem  popiołem będą o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.  W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa: w środy Gorzkie Żale o godz. 17.30, wcześniej o godz. 17.15 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. o godz. 18.00 dla młodzieży. W niedziele  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
   
 5. W Środę popielcową rozpoczynamy dni modlitw o trzeźwość i ducha pokuty. Postanowienie abstynencji można wpisać do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej przy Ołtarzu Pana Jezusa.
   
 6. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca marca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, spowiedź od godz. 16.00.
   
 7. Konferencja dla kobiet na temat zapachów w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
   
 8. W sobotę 8 III o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie film o bł. Papieżu Janie XXIII.
   
 9. 9 III na Mszy św. o godz. 9.00 dziękować będziemy Panu Bogu za 25 lat Legionu Maryi w naszej Parafii, modlić się będziemy w intencji wszystkich czynnych i wspierających Członków.
   
 10. W przyszłą niedzielę przyjmowane będą składki członkowskie TP KUL.
   
 11. Rozpoczyna się Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”, przez cały Wielki Post można będzie składać ofiary na ten cel do puszki stojącej za ławkami.
   
 12. Telewizja TRWAM  od 15 lutego ogólnie dostępna , zachęcamy do oglądania, np. w środy zawsze na żywo w godzinach przedpołudniowych jest transmitowana audiencja Ojca Świętego z Watykanu, są piękne budujące filmy – warto czasem włączyć.
   
 13. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu, zarówno samolotową / dwu dniową/  jak i autokarową  / siedmiodniową /; bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.
       
 14. Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik z programem adoracji, plan skupienia Rodziny Różańcowej, tygodniki: „Niedziela” w niej Litania Narodu Polskiego, „Gość Niedzielny” z Drogą Krzyżową Benedykta XVI, „Źródło”, „Nasza Arka”. Dla młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Dla dzieci „Anioł Stróż” z płytą,  „Tęcza”. Prosimy o zainteresowanie.
   
 15. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium.
   
 16. Bóg zapłać za ofiary na remont organów: bezimiennie 500 zł., 100 zł., 200 zł. Mieszkańcy bloku Daszyńskiego 27 z racji Nawiedzenia 900 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie 16 III o godz. 10.30. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz Ukrainy.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 LUTEGO 2014 r.

 1. Trwają katechezy zapraszamy, poniedziałki i czwartki godz. 19.00, jutro liturgia pokutna w dolnym kościele.
   
 2. W środę o godz. 19.00 w dolnym kościele modlitwy o uzdrowienie.
   
 3. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca marca, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórski o godz. 21.00.
   
 4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
   
 5. Bóg zapłać za ofiary na remont organów, bezimiennie: 200 zł., 100 zł. i 10.000 zł. Kółko Różańcowe Bł. Hiacynty i Franciszka 200 zł.
   
 6. Przygotowujemy się do Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, które rozpocznie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 - niech to będzie dla nas czas dziękczynienia za łaski, którymi nas Bóg obdarzył w minionym roku, ale też czas powierzenia Bogu siebie naszych bliskich, wszystkich trosk i niepokojów o jutro. Pan Jezus powiedział „Przyjdźcie do Mnie .. . a Ja Was pokrzepię”  -  korzystajmy z tego zaproszenia. Jest też możliwość codziennie między godz. 8.00 a 18.00 wstąpić na chwilę osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
   
 7.  Prosimy o zainteresowanie prasą katolicką, jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego” znajdziemy tam wiele ciekawych wiadomości, jest program Nabożeństwa Czterdziesto- godzinnego, a także rekolekcji Wielkopostnych. Są tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. W Budynku Katechetycznym mieści się biblioteka filia Łopacińskiego - i bogaty księgozbiór książek religijnych biblioteki parafialnej, jest tam też prasa - warto tam zaglądać.
   
 8. Organizowana jest samolotowa dwudniowa pielgrzymka na kanonizację Jan Pawła II. Wylot i powrót: Świdnik – więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
   
 9. Centrum Jana Pawła II organizuje koncert połączony z aukcją dzieł sztuki - 2 III  o godz. 17.00 w auli Katolickiego Uniwersytetu. Biletem wstępu będzie cegiełka o wartości 20 zł. na Fundusz Stypendialny im. Abpa Józefa Życińskiego.
   
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy wszystkim poszkodowanym w tragicznych wydarzeniach na Ukrainie.
   
 11. Przed kościołem zbierane są podpisy w obronie polskich lasów.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 lutego 2014 r.

1.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

2.      Dzisiaj 16 dzień miesiąca - dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

3.      Ludzi Nauki naszego miasta zapraszamy na Mszę św. do Archikatedry 22 II  sobota w święto Katedry św. Piotra Apostoła na godz. 19.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp. Józef Wróbel.

4.      Przypominamy i zapraszamy na kolejne katechezy w poniedziałek i czwartek godz. 19.00.

5.      Bóg zapłać za ofiary na remont organów: Lubelski Zespół Muzyczny 300 zł., bezimiennie 500 zł., 200 zł., 100 zł. i 50 zł.

6.      Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „List”, „Miłujcie się”,  „Nasza Arka”, są też pisma dla dzieci.

7.      Bóg zapłać za ofiary do puszek, przeznaczone na dożywianie dzieci naszej świetlicy.

8.      W dalszym ciągu można przynosić niepotrzebne klucze.

9.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Krzysztofa – Werbistę z Rosji.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz