INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 lutego 2014 r.

1. Jutro / 10 II /  3 rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego.

2. We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes – „Światowy Dzień Chorego”, osoby starsze, chore zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.00 podczas której udzielimy też sakramentu namaszczenia.

3. Przypominamy o całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, zachęcamy do nawiedzania świątyni i osobistej modlitwy.

4. Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin przez Kopię Obrazu MB Częstochowskiej w bloku Daszyńskiego 25. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Matkę Bożą przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Daszyńskiego 27.

5. W środę 12 II o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W każdy czwartek między godz. 17.00 a 19.00 jest dyżur w Poradni Rodzinnej, można też uzyskać informacje o uzależnieniach od alkoholu, zapraszamy narzeczonych, ale też małżonków.

7. W czwartek 13 II zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Milanowską, mężatką, matką dwójki dzieci. Opowie o trudnych, ale też pięknych doświadczeniach związanych i chorobą i śmiercią córeczki.

8. W sobotę 15 lutego w dolnym kościele odbędzie się koncert karnawałowy połączony z 10-cio leciem Lubelskiego zespołu muzycznego. W składzie Bogusława Matys – sopran, Hubert Świeca – tenor, Marek Serweta – fortepian, Michał Orkiszewski – skrzypce, Bartłomiej Serweta obój, Małgorzata Świeca –słowo. W programie muzyka operetkowa, musicalowa i filmowa.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej.

10. Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na „Fundusz Wschodni”.

11. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: bezimiennie 200, 100 i 50 zł., Mieszkańcy bloku Daszyńskiego 25 złożyli ofiarę 700 zł. Msza św. w ich  intencji będzie 16 lutego o godz. 9.00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są tygodniki jest miesięcznik „Miłujcie się”, jest jeszcze nasz miesięcznik, jest najnowsza książka „Zapiski Bł. Jana Pawła II”, to wszystko w naszym kiosku.

13. W przyszłą niedzielę  będzie zbiórka ofiar do puszek na dożywianie dzieci w naszej świetlicy.

14. Rozpoczęły się zapisy do klasy I w naszej szkole, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Nasze organy zbudowano w roku 1948 otrzymaliśmy je z Niemiec staraniem Ks. Stanisława Fela. Od 18 lat są w naszym kościele. Po przewiezieniu i złożeniu, poza koniecznymi, nie były prowadzone żadne prace przy tym instrumencie, i trzeba powiedzieć, że jest w stanie ogólnie dobrym, ale wymagający pewnych uzupełnień czy wymiany pewnych elementów. Fachowcy i komisja diecezjalna zaleciły generalny remont by nie wracać do sprawy po roku czy dwóch. Kapitalny remont naszych organów potrwa do sierpnia, w tym czasie chór będzie zamknięty dla wiernych. Prac podjął się Pan Krzysztof Deszczak. Remont będzie nas kosztował około 145 tys. zł. Jest to kwota pokaźna, ale jeżeli się uwzględni, że nowe organy tej wielkości kosztowałby 1 milion 200 tys. to te koszta warto ponieść uzyskując lepszą jakość brzmienia i przedłużając żywotność instrumentu. Jutro potrzebna będzie pomoc, na godz. 9.00, prosimy czterech mężczyzn mogących dźwigać.

16. W przedsionku kaplicy stoi puszka do której można wrzucać niepotrzebne klucze. Uzyskane fundusze posłużą młodzieży KSM-u jako dofinansowanie na wyjazd do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II.

OFIAROWANIE PAŃSKIE - 2 lutego 2014 r.

1. Dziś po Mszy świętej o 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. W niedzielę rozpoczęły się katechezy neokatechumenalne dla młodzieży i dorosłych. Kontynuujemy je w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19.00.

4. Jutro  wspomnienie św. Błażeja patrona od chorób gardła, specjalne błogosławieństwo świecami udzielane będzie  po Mszy św. o godz. 7.00, 7.30 i wieczorowej.

5. W środę  / 5 II /  wspomnienie św. Agaty, błogosławienie  chleba, soli i wody.

6. W czwartek rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński zapraszamy na godz. 19.00.

7. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, spowiedź od godz. 16.00.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., AA – 50 zł., Alanon 50 zł.. Kółko Różańcowe św. Agaty - 270 zł.

9. Jutro przystąpimy do rozebrania świątecznej dekoracji, mogących przyjść z pomocą zapraszamy na godz. 9.00.

10. W sobotę zbiórka kandydatów do służby liturgicznej o godz. 9.00, zbiórka ministrantów o godz. 9.30.

11. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na Fundusz Wschodni.

12. W sobotę 15 lutego o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się koncert karnawałowy w wykonaniu Lubelskiego zespołu muzycznego.

13. Jest prasa katolicka: „Niedziela” ze specjalnym dodatkiem „Różaniec za Ojczyznę., „Gość niedzielny, „Nasza Arka” poświęcona św. Alfonsowi Liguori założycielowi redemptorystów oraz numer specjalny „Naszej Arki” z Credo w nauczaniu bł. JPII, miesięcznik „Różaniec”, „Źródło”,  Dla dzieci „Anioł Stróż” z płytą, „Tęcza”, „Mały Gość niedzielny” z grą planszową. Jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, też bardzo ciekawy, prosimy o zainteresowanie.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 stycznia 2014

1. Jutro  przypada  rocznica święceń biskupich Bpa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.

2. Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku Daszyńskiego nr 23, Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona 2 marca o godz. 10.30. Dziękujemy osobom układającym plan takiego Nawiedzenia i koordynującym przebieg, Bóg zapłać.

3. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej Obraz Matki Bożej przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Daszyńskiego  nr 25.

4. Uczestnicy Grupy AA i ich rodzin  pełną dyżur w sali domu katechetycznego.  Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące porady, poszukujący pomocy w zaprzestaniu picia, mogą taką pomoc uzyskać - dzisiaj i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, między godz. 17.00 a 19.30.

5. Spotkanie wszystkich Legionistów: aktywnych i wspierających w poniedziałek o godz. 16.00.

6. Poradnia psychologiczna w poniedziałki między godz. 18.00 a 20.00. Poradnia rodzinna w czwartki między godz. 17.00 a 19.00.

7. W środę w dolnym kościele o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

8. W tym tygodniu I Sobota miesiąca lutego, po Mszy św. wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

10. W niedzielę  / 2 II / przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Rocznica święceń biskupich Bpa Mieczysława. Ofiary w tym dniu składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

11. Jasełka z udziałem dzieci i rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 w dolnym kościele. Zapraszamy.

12. Koncert karnawałowy połączony z 10-leciem lubelskiego zespołu muzycznego w sobotę 15 II o godz. 19.00 w dolnym kościele.

13. Bóg zapłać za ofiary: mieszkańcy bloku Daszyńskiego 23  z racji Nawiedzenia 950 zł., bezimiennie 200 zł.

14. Jest prasa katolicka, jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, w tym numerze relacje ze spotkań opłatkowych, ciekawe artykuły, homilie i jak zawsze sporo informacji z życia naszej parafii -  tygodniki „Niedziela”, a w niej relacja ze spotkania opłatkowego AA,  „Gość Niedzielny” z płytą utworów Mozarta, „Źródło”, dla młodzieży i dzieci „Mały Gość niedzielny”  z grą planszową, „Tęcza”. Polecamy duży wybór gromnic.

15. Bóg zapłać za wsparcie okazane o. Polikarpowi z Ukrainy.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 stycznia 2014 r.

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, dziękujemy za miłą atmosferę tych spotkań, za przygotowane posiłki, za zrozumienie potrzeb i ofiary przy tej okazji złożone. BÓG ZAPŁAĆ.

2. Dzisiaj przypadają imieniny ks. Mariusza, jemu i wszystkim solenizantom składamy dar modlitwy i serdeczne życzenia.

3. Spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej, Rady Duszpasterskiej i Parafialnej oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. dzisiaj o godz. 16.00 – zapraszamy.

4. Dzisiaj gościć będziemy Chór z Parafii Matki Kościoła ze Świdnika, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie koncert kolęd.

5. Trwa  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, zakończenie w sobotę  / 25 I / w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

6. W przyszłą niedzielę  w kościele św. Agnieszki uroczystość odpustowa, suma o godz. 13.00.

7. Zachęcamy młodzież i dorosłych do wysłuchania katechez, które rozpoczną się w naszym kościele w przyszłą niedzielę / 26 I / o godz. 19.00.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy chór męski z par. MB Królowej Polski na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. koncert kolęd.

9. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci, które chciałyby spędzić ferie organizowane przez naszą Świetlicę.

10. Prasa katolicka w naszym kiosku, „ Niedziela” z adhortacją Papieża Franciszka, pisma dla rodzin i dzieci, „Mały gość niedzielny”  z grą planszową na ferie. Są już do nabycia gromnice.

11. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agnieszki  – 200 zł., bezimiennie 100 i 200 zł.

12.  Bóg zapłać w imieniu seminarium za ofiary złożone na tacę.

13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza z Ukrainy.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz