INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 29 grudnia 2013 r

1. W godzinach popołudniowych dzisiaj kościół będzie otwarty, zachęcamy do prywatnego nawiedzania  świątyni i modlitwy przy szopce w intencji naszych Rodzin.

2. Jutro po Mszy św. wieczorowej Wspólnota Jana Chrzciciela zaprasza na wspólne kolędowanie w dolnym kościele.

3. We wtorek zakończenie Starego Roku, uroczyste nieszpory o godz. 17.30 a następnie Msza św. Msza św. na powitanie Nowego Roku o godz. 24.00.

4. W środę Nowy Rok  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi –Msze św. jak w niedzielę.  Jest to dzień imienin Ks. Bpa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

5. W Nowy Rok po Mszy św. o godz. 18.00 Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Daszyńskiego 23.

6. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca – w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.

7. Mających problem z alkoholem i potrzebujących porady,  zapraszają przedstawiciele AA pełniący dyżur dzisiaj w sali w godzinach 17.00 do 19.30.

8. W przyszłą niedzielę / 5 stycznia / doroczne Regionalne Spotkanie Opłatkowe Środowisk Aowskich, zapraszamy na Mszę św. celebrowaną przez Księdza Biskupa Mieczysława Cisło o godz. 12.00, a następnie na opłatek i mityng w sali Domu Katechetycznego.

9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, księżom towarzyszą ministranci, otrzymane ofiary gromadzą na wakacyjne wycieczki, dziękujemy w imieniu ministrantów. W tym tygodniu w dalszym ciągu odwiedzać będziemy mieszkańców.

10. Wolontariusze grupy Siloe rozprowadzają kalendarze, gromadzą fundusze na wakacyjne rekolekcje. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

11. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., 50 zł.

12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę.

IV NIEDZIELA ADWENTU - 22 grudnia 2013 r.

 1. Spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej (lektorów) oraz rodziców dzisiaj o godz. 19.00.
 2. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia / Obowiązuje wstrzemięźliwość –  powstrzymanie się od pokarmów mięsnych /. Zainteresujmy się osobami biednymi i samotnymi, zaprośmy ich na wieczerzę. Msze św. będą o godz. 6.00  i 7.00 - po południu nie będzie Mszy św.
 3. Pasterka o godz. 24.00, przewodniczyć będzie Ks. Bp Artur Miziński. Przed pasterką Nowenna do Bożego Narodzenia. Ofiary z Pasterki przeznaczone będą na fundusz „Obrony Życia”. Msze św. w Boże Narodzenie jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 4. W czwartek  drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, sakrament chrztu św. udzielany będzie na Mszy św. o godz. 12.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 5. W piątek  27 XII  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz.7.00, 8.00  /poświęcenie wina /  i wieczorowa o godz. 18.00.
 6. Spotkanie opłatkowe dzieci, młodzieży i rodzin z Ruchu Światło-Życie w piątek o godz. 19.00.
 7. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Przychodzimy by się wspólnie z domownikami modlić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławić mieszkanie; ofiara tradycyjnie przy tej okazji składana na potrzeby wspólnoty Kościoła, nie może zacierać głębszego sensu tej wizyty. Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień - prosimy o uwzględnienie w rozlicznych zajęciach tego dnia i zarezerwowanie sobie czasu na wspólną modlitwę i spotkanie z duszpasterzem. Rodzina winna być w komplecie, oczekując, dom przygotowany - krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona, zeszyty do religii dzieci, młodzieży szkolnej. Niech to spotkanie będzie okazją do postawienia nurtujących nas pytań - korzystajmy z bliskiego kontaktu z księdzem. Rodziny niemogące przyjąć księdza w oznaczonym terminie mogą uzgodnić inny. W tych dniach woda poświęcona będzie w przedsionku kościoła.
 8. Jest świąteczne wydanie prasy katolickiej. „Niedziela” z kalendarzem, opłatkiem i płytą z kolędami, „Gość Niedzielny” z modlitwą przy stole wigilijnym, „Nasza Arka” o Męczennikach Podlaskich,  „Źródło”, „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny i zestawy kolędowe. Zachęcamy do nabywania stroików świątecznych wykonanych przez dzieci naszej Świetlicy, jest to jedna z form wsparcia finansowego – za zrozumienie serdecznie dziękujemy. Wolontariusze rozdają ciasto i przyjmują ofiary dla Domu Dziecka prowadzonego przez Siostry zakonne przy ul. Judyma w Lublinie.
 9. Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności z powodu zamkniętych drzwi bocznych i tylko częściowo otwartych głównych. Kościół jest ogrzewany  i to zmusza nas do maksymalnego utrzymania tego ciepła.  Może to utrudnienie pomoże nam przyjąć praktykę dłuższego dziękczynienia po Mszy św., bo i tak wszyscy na raz nie wyjdziemy, więc pozostańmy chwilę na osobistą modlitwę.
 10. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Świętej Bożej Rodzicielki 250 zł., bezimiennie 100 i 500 zł., z racji otrzymanego opłatka, mieszkańcy ul. Nasturcjowej, Forsycjowej, Żonkilowej, Żurawinowej,  Kminkowej, Trześniowskiej – 880 zł., Niepodległości 7d -  197 zł.  Wszystkim dobrodziejom jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła choinkami.

III NIEDZIELA ADWENTU - 15 grudnia 2013 r.

1.      Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku Daszyńskiego 19. Matka Boża w Kopi cudownego Obrazu Jasnogórskiego wznowi wędrówkę po Nowym Roku u mieszkańców bloku Daszyńskiego 23. W tych dniach Obraz pozostaje w kościele, jeśli ktoś nie mógł w swoim czasie przyjąć Matki Bożej, jest możliwość zabrania Obrazu właśnie teraz.

2.      Jutro 16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego.  Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy  na adorację i osobistą modlitwę do godz. 21.00. W czasie  rekolekcji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w dzień. Adoracje wznowimy od czwartku.

3.       

4.      Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, w poniedziałek, wtorek i środę program będzie podobny: Roraty z nauką ogólną o godz. 6.00, o godz. 9.00 z nauką ogólną, po południu o godz. 15.30 dla dzieci,  o 17.00 i 18.30 z nauką ogólną,. Tradycyjnie podczas rekolekcji zbierana jest taca, ofiary w ostatnim dniu przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Spowiedź zasadniczo będzie w poniedziałek i wtorek, będą księża goście skorzystajmy z ich obecności nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią niedzielę. Prosimy o modlitwę a chorych o ofiarowanie cierpienia w intencji naszych rekolekcji.

5.      Chorych niemogących przyjść do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek /23 XII/ w godzinach przedpołudniowych – prosimy o zgłaszanie adresów takich osób..

6.      Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej, jutro o godz. 19.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej. - zapraszamy.

7.      U Pań z Zespołu Charytatywnego i w kiosku są świece Caritas na wigilijny stół.

8.      Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe Świętej Rodziny 220 zł., bezimiennie 100 zł., Mieszkańcy bloku przy ul. Daszyńskiego 19  z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 1250 zł. Msza św. dziękczynna z prośbą o zdrowie  i Boże błogosławieństwo będzie  na zakończenie rekolekcji 18 XII o godz. 18.30. W minionym tygodniu z  racji otrzymanego opłatka wpłynęły ofiary od mieszkańców  bloku:  verte…. Bóg zapłać za złożone ofiary, Bóg zapłać za trud doręczenia opłatka. Jest jeszcze do wzięcia opłatek dla mieszkańców bloku  Krokusowej 6 i Niepodległości 7 d

9.      Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”,  „Cuda i łaski Boże” z płytą, „Nasza Arka”,  „Miłujcie się”, są pisma dla dzieci „Mały gość niedzielny”, tygodniki „Niedziela” polecamy artykuł „By dorwać Księdza” – relacja bez manipulacji znana sprawa Księdza Wojciecha Gila – warto przeczytać,  „Gość Niedzielny” z kolędami na płycie, Źródło”, są karty świąteczne, szopki, oraz zestawy kolędowe: pasyjki, lichtarze, kropidła, świece. Ciekawe pozycje książkowe, Prosimy o zainteresowanie.

10.  Parafia Matki Bożej Królowej Polski organizuje pielgrzymkę do Rzymu na Kanonizację Jana Pawła II – szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11.  W imieniu Społeczności Seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

II NIEDZIELA ADWENTU - 8 grudnia 201

1        Nasz Chór w Krakowie na Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych, a o 7.00 śpiewa w Łagiewnikach na Mszy św. transmitowanej przez telewizję Polską w I programie.

2        Spotkanie ze Świętym Mikołajem dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 w dolnym kościele.

3        Różaniec codziennie o godz. 17.15  prowadzony przez poszczególne Kółka Różańcowe.

4        Roraty w dni powszednie o godz. 6.00, następnie godzinki, Msza św. o godz. 7.00 i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w roratach, dziewczęta do śpiewu godzinek, a wszystkich do nawiedzania świątyni i modlitwy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.     

5        .W  sobotę 14 XII obchodzić będziemy 27 rocznicę poświęcenia krzyża, placu i kaplicy      tymczasowe, niech to będzie tydzień wdzięczności Panu Bogu i Ludziom. Prosimy szczególnie podczas osobistej modlitwy – adoracji – pamiętajmy o tej intencji i o potrzebne łaski na czas rekolekcji dla nas  - Parafian – dla  księży spowiedników i dla księdza rekolekcjonisty.

6        W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe poprowadzi je Ks. Franciszek Bednar. Prosimy o modlitwę i ofiarę cierpienia w intencji naszych rekolekcji. Szczegółowy program jest w naszym miesięczniku i podamy w najbliższą niedzielę. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu dla dobrego odprawienia rekolekcji i spowiedzi adwentowej

7        Koncert Charytatywny na rzecz pomocy mieszkańcom Filipin w piątek / 13 XII / o godz. 16.00 w Sali gimnastycznej naszej szkoły. Po koncercie odbędzie się kiermasz kart i ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów. Uczniowie i Nauczyciele zapraszają.

8        Instytut Jana Pawła II organizuje III Forum Inicjatyw Poświęconych Janowi Pawłowi II – bliższe informacje i program na plakacie.

9    W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej

10    Młodzież prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na potrzeby funkcjonowania  naszej Świetlicy. Prowadzona jest  też zbiórka ofiar do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie,  Bóg zapłać za wsparcie.

11    Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., dziękujemy za ofiarowane słodycze dla dzieci z racji św. Mikołaja. Bóg zapłać za ofiary z racji otrzymanego opłatka, wpłynęły ofiary od mieszkańcy bloków          Dziękujemy za zrozumienie potrzeb, osobom podejmującym tę posługę dziękujemy za trud doręczenia opłatka do każdego mieszkania Bóg zapłać.

12    W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium.

13    Kiermasz ozdób choinkowych i świątecznych wykonanych przez dzieci naszej Świetlicy w przyszłą niedzielę.

14    Jest prasa katolicka, nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z nowym dokumentem Papieża, „Miłujcie się”, „List”, „Źródło”, „Nasza Arka”. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.  Polecamy karty świąteczne, kalendarze, komplety kolędowe, oraz świece Caritas na stół wigilijny.

15    Bóg zapłać za ofiary złożone na tace dzisiaj przeznaczone  na Fundusz Obrony Życia”.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz