INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 19 maja 2013 r

 

1.      Jutro drugi dzień Zielonych Świąt - NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Abp Stanisław Wielgus udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

 

3.      W środę o godz. 17.15 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

4.      Wracamy z nabożeństwem  majowym na godz. 17.30. W czwartek zapraszamy  dodatkowo  przy figurze Serca Pana Jezusa przy ul. Tumidajskiego  na godz. 20.00.

 

5.      W czwartek nowe  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

 

6.      W piątek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych, uroczystość odpustowa u Księży Salezjanów, główna Msza św. o godz. 18.00.

 

7.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy -   odpust na Felinie – kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

8.      Zakończyło się Nawiedzenie Rodzin w bloku Daszyńskiego 12, jutro po Mszy św. o godz. 16.30  Obraz Matki Bożej Częstochowskiej przyjmą mieszkańcy  Daszyńskiego 13.

 

9.      IV Chrześcijański Tydzień Społeczny w dniach 22 – 25 maja – szczegółowy plan na plakacie – organizatorzy i Ks. Stanisław Fel zapraszają.

 

10.  Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła: bezimiennie na ławki 200 i 100 zł. Kółko Różańcowe św. Jadwigi 320 zł. Mieszkańcy bloku Daszyńskiego 12 z racji Nawiedzenia złożyli ofiarę 1730 zł. Msza św. w intencji rodzin będzie 13 VI / odpust /  o godz. 18.00.

 

11.  Jest prasa katolicka, Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”., są pisma dla dzieci „Tęcza”, - Są dwie pozycje książkowe Ks. Abpa Stanisława Wielgusa „Moja umiłowana Ojczyzna” i „Stanąć po stronie dobra” prosimy o zainteresowanie.

 

12.  Uczestnicy Grupy Anonimowych Alkoholików i Rodzin z problemem alkoholowym, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca pełnią dyżur w Sali Domu Katechetycznego. Osoby zainteresowane, potrzebujące porady czy pomocy w zaprzestaniu picia zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

 

13.  Świetlica działająca przy naszej parafii organizuje dla dzieci obóz wypoczynkowy w górach w dniach 20 - 31 VII  – W przyszłą niedzielę  zapraszają na kiermasz ciast i upominków z okazji Dnia Matki. Fundusz przeznaczony będzie na ten obóz. 

14.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę a przeznaczone na rzecz naszego seminarium duchownego.

VI I NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 maja 2013 r.

 1. Jutro  upływa 95 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Jutro uroczyste poświęcenie kościoła na Bazylianówce / XX Marianów / Ksiądz proboszcz zaprasza na godz. 18.00.
 3. Rodziców i dzieci pierwszokomunijne zapraszamy przez cały tydzień, na Mszę św. na godz. 18.00. Nabożeństwo Majowe w tym - białym tygodniu  - będzie po Mszy św.

 

 1. W piątek  / 17 V / Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej z Lourdes na godz. 17.00.
 2.  Próby przed  Bierzmowaniem od środy / 15 V / o godz. 19.00 - obecność obowiązkowa. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania , Świadków Rodziców i wszystkich bliskich w sobotę od godz. 16.30. 
 3. W czwartek 16 dzień miesiąca Dzień szczególnej modlitwy za Kościół, po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 4. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.00 i 10.30.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III obchodzić będą Rocznicę I Komunii św. Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich bliskich w sobotę od 16.30.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
 2. Bóg zapłać, serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych za generalne posprzątanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość,  Siostrze Lidii i wspierającym ją za piękne kompozycje kwiatowe.
 3. Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza przy naszej parafii organizuje wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat.  Bliższe informacji w Świetlicy i  na plakacie.

 

 1. Są jeszcze  wolne miejsca na wyjazd do Krakowa  na beatyfikacje Sióstr, bliższe informacje na plakacie i w kiosku.
 2. Nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie naszej szkoły 18 maja / sobota / organizują „Sportowy piknik rodzinny” na terenie boisk szkolnych -  zapraszają dzieci młodzież i rodziców między godz. 9.00 a 12.00.
 3. Jest prasa katolicka – polecamy „Niedzielę”, „Gość Niedzielny”, „Źródło”, „Cuda i Łaski”. Są też inne tygodniki katolickie dla młodzieży i dzieci, jest duży wybór książek. Księdza Lipskiego o Ziemi Świętej, i dwie ciekawe pozycje książkowe Ks. Abpa Stanisława Wielgusa  Polecamy również pamiątki komunijne, albumy i Biblie dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary: Rodzice dzieci przystępujących do I Komunii św. na relikwiarz bł. Jana Pawła 1800 zł. i  dla Misjonarza 450 zł., bezimiennie 100 zł. Kółko Różańcowe św. Zofii 300 zł. M. B. Fatimskiej 220 zł.
 2. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium.

 

 1. Trwa Nawiedzenie Rodzin przez Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Pamiętajmy o religijnym przeżywaniu tego spotkania z Matką Najświętszą, znajdźmy czas i przygotujmy się przez spowiedź, uczestnictwo we Mszy św. -  niech ten dzień będzie dla rodziny świętem i wyznaniem wiary. 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 5 maj 2013 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

 

 1. Nabożeństwo majowe  o godz. 17.30. W środy nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.15.

 

 1. Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych jutro / 6 V / o godz. 19.00.

 

4.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w naszej parafii będzie uroczysta I Komunia św. dzieci klas II. Osoby nie zainteresowane, a stale przychodzące na tę godzinę zapraszamy na inne Msze św. pozostawiając miejsce dla rodzin i gości przybywających na tę uroczystość.

 

5.      Spowiedź dzieci przed I Komunią św., ich rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych  i wszystkich bliskich w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

 

6.      Z ofiarowanego złota na złocenia tabernakulum, został też zamówiony relikwiarz na relikwie bł. Jana Pawła , uroczyste przedstawienie ich do kultu będzie w święto Matki Kościoła - 20 maja -  na Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Wojciecha 200 zł., św. Stanisława 190 zł. na ławki bezimiennie: 500 zł., 200 zł., 100 i 50 zł.

 

 1. Jest prasa katolicka, „Niedziela”. „Gość Niedzielny”, „Źródło”,, „Nasza Arka” z filmem o polskich tradycjach maryjnych., „Różaniec”, „Miłujcie się „. Dla dzieci „Tęcza”, „Anioł Stróż” z płytą. Polecamy pamiątki komunijne, biblie dla dzieci. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos Św. Antoniego”. Znajduję się w nim bardzo wiele ciekawych artykułów i informacji między innymi o planowanym nowym układzie Mszy św. niedzielnych w miesiącach wakacyjnych. Są jeszcze wolne miejsca na planowaną w dniach 8 – 9 czerwca pielgrzymkę do Krakowa. Można jeszcze złożyć podpis pod protestem do parlamentu europejskiego. W kiosku można jeszcze dostać książkę Ks. Zygmunta Lipskiego.

 

 1. W minionym tygodniu na drugą rocznicę beatyfikacji zostało dostawione w kaplicy  Bł. Jana Pawła  12 nowych ławek, zwróćmy uwagę na ławki wcześniej zrobione, jak bezmyślnie są poniszczone, nie mówimy o klęcznikach na których stawiamy nogi a nie powinniśmy, ale o tym co mamy w zasięgu naszych rąk i wzroku.. Ławki  mają służyć przez lata. Przy tej okazji dziękujemy Panu Sylwestrowi Pucykowi i Panu Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu za solidne wykonanie tych ławek i  apelujemy o uszanowanie pracy stolarzy, ale też  waszych pieniędzy.

 

 1. W imieniu Księdza Władysława Bóg zapłać za okazane wsparcie.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28 kwietnia 2013 r.

1.      Uczestnicy grupy AA i rodzin z problemem alkoholowym pełnią dyżur w Sali domu katechetycznego. Osoby zainteresowane problemem alkoholowym, potrzebujące pomocy, czy porady zapraszamy między godz. 17.00 a 19.30.

2.      Wieczór autorski Pani Alicji Węgorowskiej – poezja religijna - dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00, a następnie Droga Światła – nabożeństwo przygotowane przez młodzież.

 

3.      W środę  rozpoczyna się miesiąc maj, nabożeństwo majowe o godz. 17.15.

 

4.      Msza św. i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla Rodziny i pracujących na roli, w środę  / 1 V/ o godz. 15.00 przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Palmowej.

 

5.      1 maja porządek Mszy św. będzie jak w dni powszednie o godz.  7.00, 7.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy młodzież z Ugańska, po Mszy św. będzie koncert piosenki religijnej w wykonaniu tej młodzieży.

 

6.      W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca maja. Osoby odwiedzane przez kapłanów z posługą sakramentalną w I Piątki z racji przypadającego święta Królowej Polski  odwiedzimy w czwartek, a w piątek komunię św. będą mogli przynieść Szafarze Nadzwyczajni Komunii św.

7.      W piątek  / 3 V / Uroczystość NMP Królowej Polski, w naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny, odpust w sąsiedniej parafii na Tatarach. Nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8.      3 maja gościć będziemy Księdza Kanonika Zygmunta Lipskiego, powie nam o Ziemi Świętej i będzie możliwość nabycia jego książki pt.” Moje spotkanie z Ziemią Świętą”.

 

9.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Władysława z Ukrainy.

Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

  

10.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców dziś po Mszy o godz. 12:30. Egzamin przed bierzmowaniem w poniedziałek    / 29.04/ o godz. 14:00 w domu katechetycznym.

11.  Polecamy  prasę katolicką, jest majowy numer naszego miesięcznika „Głos św. Antoniego”,  ciekawy, dużo informacji z życia naszej Parafii, bogato ilustrowany zdjęciami. Jest informacja o ogólnoeuropejskiej inicjatywie zablokowania finansowania przez UE  aborcji i badań  z wykorzystaniem zarodków ludzkich. Przed kościołem można złożyć podpis popierający tę inicjatywę.  Są tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” . Są pamiątki I Komunijne i inne ciekawe pozycje książkowe.

 

12.   Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Krakowa na beatyfikację Sióstr założycielek zgromadzenia S. Serafitek i S. Prezentek w dniach 8 – 9 czerwca. Zapisy u Pani Kasi w kiosku albo u Pani Ewy.

13.  Bóg zapłać za ofiarę bezimiennie 100 zł.

14.  Nasza Świetlica organizuje wakacje dla dzieci i młodzieży w górach, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i u Pań w świetlicy w godzinach popołudniowych.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz