INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 lipca 2015 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 17.30.

2. Łączmy się duchowo z pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze, na dorocznej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja.

3. Różaniec Fatimski z procesją w poniedziałek ( 13 VII ) o godz. 17.00.

4. W poniedziałek ( 13 VII ) na KUL-u odbędzie się spotkanie poświęcone 72. rocznicy zbrodni wołyńskiej. Szczegóły na plakacie.

5. Modlitwy o uzdrowienie w środę ( 15 VII ) o godz. 19.00 w dolnym kościele.

6. We czwartek   – 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja zakończona o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

7. W kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

8. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje dwudniową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 17-18 lipca. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt z panią Ewą Kamińską przed kościołem.

9. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe MB Nieustającej Pomocy – 340 zł., KR św. Kingi – 200 zł., bezimiennie 200 zł. oraz srebrny różaniec do Ołtarza św. Jana Pawła II.

10. Jest prasa katolicka, polecamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”; jest jeszcze wydanie wakacyjne „Głosu św. Antoniego” z wieloma interesującymi relacjami, zdjęciami i wspomnieniami o śp. Ks. Stanisławie Rogu.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza Mikołaja z Ukrainy.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 lipca 2015 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.00.

2. Trwają wakacje, nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o uczestnictwie we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i ma dla nas wielką wartość.
Czas wolny możemy także wykorzystać na modlitwę i częstsze wizyty w kościele - przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni.

3. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe MB Płaczącej 250 zł., bezimiennie: 200  i 100 zł. oraz dwa pierścionki do ołtarza św. Jana Pawła II.

4. W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne na nowy rok.

5. Są jeszcze wolne miejsca na obóz w górach w lipcu organizowany przez naszą świetlicę. W miesiącu lipcu świetlica będzie otwarta między godz. 9.00 a 13.00. Planowane są wycieczki, zabawy, rozwijanie zainteresowań. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

6. Diecezjalne Radio eR zaprasza dzieci do udziału w akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. Od poniedziałku do piątku, przez całe wakacje, w godz. od 10.00 do 13.00 zaprasza do wspólnej zabawy, gier z nagrodami, zajęć plastycznych i sportowych oraz spotkań warsztatowych. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

7. Jest prasa katolicka: nowy wakacyjny „Głos św. Antoniego” z artykułem o uroczystym wprowadzeniu nowego Proboszcza ks. Marka Urbana, relacje z pielgrzymek, I Komunii św., Bierzmowania, nabożeństw przy figurach i wspomnienia o śp. ks. Stanisławie Rogu. Są tygodniki: „Gość niedzielny”, „Niedziela” z artykułem o nowym Proboszczu ks. Marku Urbanie oraz wakacyjny numer „Różańca”.

8. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, kształcące w zawodzie organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok nauki. Szczegółowych informacji udzielają duszpasterze.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 czerwca 2015 r.

1. W miniony piątek Mszą św. o godz. 8.00, podziękowaliśmy Panu Bogu za rok szkolny polecając Jego opiece dzieci i młodzież rozpoczynających wakacje. Przypominamy o praktykach religijnych podczas urlopów i wakacyjnych wyjazdów.

2. Dodatkowe nabożeństwa czerwcowe: w poniedziałek o godz. 20.00 pod krzyżem przy rondzie, a we wtorek o godz. 20.00 przy figurze Pana Jezusa przy ul. Trześniowskiej. Od przyszłej niedzieli Nieszpory o godz. 17.30.

3. Jutro – 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00,  9.00, 16.30 i 18.00. O godz. 16.30 i 18.00 polecać w modlitwie szczególnie będziemy ks. Pawła Zdybla w dniu jego imienin.

4. W I czwartek miesiąca – 2 lipca zapraszamy na g. 17.15 na modlitwę różańcową w intencji powołań kapłańskich, przygotowujących się do kapłaństwa i kapłanów. Szczególnie zapraszamy członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w Lublinie.

5. W tym tygodniu też I Piątek, I Sobota miesiąca; w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

6. W piątek - 3 lipca  rocznica cudu lubelskiego, główna Msza św. na placu katedralnym z procesją różańcową o godz. 19.00. Przez cały tydzień trwać tam będą rekolekcje maryjne z naukami o godz. 9.00 i 19.00 oraz wieczornymi czuwaniami do godz. 21.00.

7. Harcerze organizują zbiórkę makulatury w sobotę ( 4.VII ) w godz. 9.00 – 12.00 przy kościele od ul. Niepodległości.

8. Są jeszcze wolne miejsca na obóz w górach w lipcu organizowany przez naszą świetlicę. W miesiącu lipcu świetlica będzie otwarta między godz. 9.00 a 13.00. Planowane są wycieczki, zabawy, rozwijanie zainteresowań. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy.

9. Przypominamy o pełnionym dyżurze przez AA, dzisiaj i w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, między godz. 17.00 a 19.30. Zapraszamy potrzebujących pomocy czy porady.

10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

11. Młodzieżowy chór z Białorusi zaśpiewa w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00, a następnie wykona krótki koncert.

12. W Pliszczynie jutro rozpoczynają się Sercańskie Dni Młodych, młodzież zachęcamy do udziału – bliższe informacje na plakacie i w internecie.

13. W miesiącach wakacyjnych nie będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną w I Piątki i Komunią św. w niedzielę. W przypadkach pilnej potrzeby księża będą posługiwać na każde zgłoszenie. Systematyczne odwiedziny wznowimy we wrześniu.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za całoroczną pracę w różnych grupach modlitewnych, formacyjnych i naszym chórzystom za ubogacanie naszych zgromadzeń liturgicznych. Zapraszamy od września do kontynuowania spotkań.

15. Bóg zapłać za ofiary: Krąg Biblijny – 100 zł., AA – 50 zł., Al-Anon – 50 zł., bezimiennie – 100 zł.

16. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”. Polecamy ciekawe książki religijne.

17. Koncert Orkiestry Trybunału Koronnego dzisiaj o godz. 18.45 w Kościele Pobrygidkowskim. Wstęp wolny.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 21 czerwca 2015 r.

1. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

2. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msze św. jak w dzień powszedni o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Nabożeństwo o godz. 17.15.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00.

4. Świetlica opiekuńczo-wychowawcza organizuje w dniach 15-26 lipca br. kolonie w górach – więcej informacji na plakacie, zapisy u Pani Agnieszki w świetlicy między godz. 15.00 a 18.00. Świetlica zaprasza również dzieci w wieku 7-14 lat na półkolonie w lipcu. Zajęcia będą się odbywały w godz. 9-13. Zapisy i więcej informacji także u Pani Agnieszki.

5. W dniach 1 i 2 lipca odbędzie się Krajowa Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę do Częstochowy, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i w kancelarii.

6. Przypominamy i zachęcamy do udziału w spotkaniu młodych organizowanym przez Księży Sercanów w Pliszczynie w dniach 29 czerwca – 4 lipca br.

7. Tradycyjnie w pierwszych dniach sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Lublina do Częstochowy – już zachęcamy do podejmowania decyzji i zapisów w kancelarii.

8. Przypominamy o pełnionym dyżurze w ostatnią niedzielę miesiąca przez grupę rodzin z AA i Alanonu, w godzinach od 17.00 do 19.30 w sali domu katechetycznego.

9. W imieniu społeczności Seminaryjnej Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę.

10. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia zbierają podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Stop Aborcji” mającą na celu ochronę nienarodzonych dzieci przed aborcją. Jest to ogólnopolska inicjatywy spotykająca się z zainteresowaniem wielu środowisk. Zachęcamy do włączenia się.

11. Za chwilę usłyszymy świadectwo o doświadczeniu udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Zachęcamy do otwierania się na przyjęcie młodych ludzi, którzy w lipcu 2016 r. przyjadą do naszej parafii. Zgłoszenia rodzin pragnących przyjąć młodych na noclegi można dokonać przed kościołem. Dzisiaj o godz. 20.00 w domu katechetycznym będzie też spotkanie dla osób zainteresowanych włączeniem się do Komitetu Parafialnego Światowych Dni Młodzieży.

12. Jest  prasa katolicka w naszym kiosku. Dostaliśmy archiwalne egzemplarze „Niedzieli”, w których znajdziemy artykuł o naszym zmarłym Proboszczu ks. prał. Stanisławie Rogu i fotorelację z jego pogrzebu – numer jest bezpłatny, zachęcamy do sięgnięcia po niego. Polecamy też aktualny nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i inne czasopisma. Są do nabycia filmy DVD z Mszy pogrzebowej ś.p. ks. Proboszcza oraz z Bierzmowania.

13. W przyszłą niedzielę Harcerki zorganizują kiermasz ciast w celu zebrania funduszy na obozy wakacyjne.

14. W najbliższą niedzielę ( 28.VI ) gościć będziemy rodzinę, która została posłana do pracy misyjnej w Azji. Będziemy mogli wesprzeć ich działalność ofiarami do puszki.

15. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 2 x 100 zł.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz