INFO: Ładowanie...

 • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

III NIEDZIELA ADWENTU - 16 grudnia 2012 r.

 

1.      16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego, a szczególnie dzisiaj niech to będzie nasze zadośćuczynienie za profanację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godz. 12.30 do godz. 18.00.  Zapraszamy  na adorację i osobistą modlitwę.

 

2.      Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, witamy Ojca Piotra w poniedziałek wtorek i środę program będzie podobny: Roraty z nauką ogólną o godz. 6.00, o godz. 9.30 z nauką ogólną, po południu o godz. 15.30 dla dzieci,  o 17.00 i 18.30 z nauką ogólną, po Mszy św. o 18.30 w poniedziałek nauka stanową dla małżonków, we wtorek dla młodzieży. Tradycyjnie podczas rekolekcji zbierana jest taca, ofiary w ostatnim dniu przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Spowiedź zasadniczo będzie we wtorek i środę, będą księża goście skorzystajmy z ich obecności nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią niedzielę. Prosimy o modlitwę a chorych o ofiarowanie cierpienia w intencji naszych rekolekcji.

3.      Chorych niemogących przyjść do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek /21 XII/ w godzinach przedpołudniowych – prosimy o zgłaszanie adresów takich osób..

 

4.      Spotkanie popielgrzymkowe – Opłatkowe -  Grupy VII dzisiaj o godz. 15.00.

5.      Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej - zapraszamy.

 

6.      Przed kościołem Harcerze sprzedają kartki świąteczne, gromadzą fundusze na obozy wakacyjne – Bóg zapłać za okazaną pomoc.

 

7.      W przyszłą niedzielę osoby niepełnosprawne ze Stowarzyszenia „Siloe” rozprowadzać będą kalendarze..

8.      W czwartek po godz. 16.00 młody człowiek zgubił / jak dla niego / dużą sumę pieniędzy – szczęśliwego znalazcę prosimy o kontakt w kancelarii. Zgubione klucze o których ogłaszaliśmy przed tygodniem też się nie znalazły.

 

9.      U Pań z zespołu charytatywnego i w kiosku można dostać świece Caritas na wigilijny stół.

 

10.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 i 200 zł., Kółko Różańcowe św. Brygidy na Ołtarz  bł. Jana Pawła – 150 zł., z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy:  …. Bóg zapłać za złożone ofiary, Bóg zapłać za trud doręczenia opłatka.. Dziękujemy Paniom z Żywego Różańca z ofiarowane dla kościoła korporały i bieliznę kielichową.

 

11.  Jest prasa katolicka, „Cuda i łaski Boże” poświęcone Matce Bożej Rzeszowskiej, „Nasza Arka” poświęcona Matce Boże Loretańskiej. Jest nowy numer „Miłujcie się”, są pisma dla dzieci „Mały gość niedzielny” z szopką, „Ola i Jaś” tygodniki „Niedziela”,  „Gość Niedzielny”, Źródło”, są karty świąteczne, szopki, oraz zestawy kolędowe: pasyjki, lichtarze, kropidła, świece. Ciekawe pozycje książkowe, jest książka Ojca Mariana. Prosimy o zainteresowanie.

II NIEDZIELA ADWENTU - 9 grudnia 2012 r.

 

 1. Modlimy się dzisiaj za Kościół na Wschodzie i w całej Polsce prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla tamtych wspólnot.

 

 1. Wspierajmy modlitwą rodziny przygotowujące swoje dzieci do I Komunii św. a przebywające w tych dniach z Siostrą Augustyną  na rekolekcjach w Kaliszanach.

 

 1. Przed kościołem kiermasz świątecznych stroików, fundusz przeznaczony jest na dożywianie dzieci naszej Świetlicy.

 

 1. Przedstawiciele Księży Paulistów rozprowadzają Ewangelię na 2013 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej w naszym kościele koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Kwartetu Muzycznego Bogusława Matys, Hubert Świeca, Marek Serweta, Bartłomiej Serweta i Małgorzata Świeca. Zapraszamy.

 

 1. W piątek 14 XII przypada 26 rocznica powstania naszej Parafii. Niech to będzie dzień wdzięczności Bogu i Ludziom za dar tej parafii i tej świątyni.

 

 1. W przyszłą niedzielę / 16 XII / rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, / renowacja misji /  prowadzić będzie O Piotr Pietrzyk Misjonarz Św. Rodziny. Trwać będą do środy włącznie. Plan rekolekcji jest w naszym miesięczniku i na tablicy ogłoszeń – szczegóły podamy w najbliższą niedzielę. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i rekolekcji. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które nie będą mogły wziąć udziału w rekolekcjach – odwiedzimy ich z posługą sakramentalną.

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę.

 

 1. Rozprowadzane są świece „Caritasu” na stół wigilijny – prosimy o zainteresowanie.

 

 1. W imieniu Społeczności Seminaryjnej, Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe:  św. Barbary 250 zł., św. Zofii 170 zł., AA i Alanon 90 zł..bezimiennie 200 zł. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary z racji otrzymanego opłatka, od mieszkańców następujących bloków …        Wszystkim ofiarodawcom i podejmującym trud doręczenia opłatka, składamy jeszcze raz  serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Zgubiono klucze samochodowe między kościołem a biurowcem motoru, szczęśliwego znalazcę prosimy o kontakt w kancelarii.

I NIEDZIELA ADWENTU - 2 grudnia 2012 r.

1.      Rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny,  roraty w dni powszednie o godz. 6.00, następne Godzinki i Msza św. o godz. 7.00. W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

 

2.      Ślubowanie Rady Duszpasterskiej o godz. 12.30, po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

3.      We wtorek / 4 XII / wspomnienie św. Barbary, modlimy się za górników.

 

4.      Poświęcenie medalików dzieciom klas II i spotkanie  ze świętym Mikołajem w dolnym kościele w przyszłą niedzielę.

5.      W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 – spowiedź od 16.00.

6.      W czwartek 6 XII kończy się Nawiedzenie Rodzin w bloku Daszyńskiego 3A, po Mszy św. o godz. 18.00 Obraz Matki Bożej odprowadzimy do Mieszkańców Daszyńskiego 11.

7.      W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 6.00,  9.30, 16.30 i 18.00. Można będzie podjąć Duchową Adopcję i między 12.00 a 13.00 Godzina Łaski Dla Świata. Odpust u XX Marianów na Bazylianówce.

 

8.      Wszystkich Zelatorów zapraszamy na spotkanie w sobotę / 8 XII / na Mszę św. na  godz. 16.30. po Mszy  będzie spotkanie w sali z Moderatorem Ks. Wojciechem Rebetą.

9.      Koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Lubelskiego Kwartetu Muzycznego w przyszłą niedzielę  / 9 XII / po Mszy św. o godz. 18.00.

10.  Bóg zapłać za ofiary na Ołtarz Jana Pawła: Kółko Różańcowe Bł. Ks. Jerzego – 125 zł., św. Antoniego 270 zł., Świętej Bożej Rodzicielki 300 zł., bezimiennie 1000 i 300 zł.

 

11.  Kiermasz świąteczny – wykonane przez dzieci i wychowawców naszej świetlicy ozdoby choinkowe,  karty świąteczne i wiele innych pięknych ozdób.

12.  Zbierane są fundusze na budowę studni dla ubogich mieszkańców Czadu. W związku z tym organizowana będzie zbiórka makulatury w dniach 7 – 11 XII.  Do podstawionego kontenera można przynosić czasopisma, książki, tekturowe opakowania, związane lub włożone do opakowań – także foliowych. Prosimy o włączenie się.

 

13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są tygodniki  i miesięczniki. Są jeszcze najnowsze pozycje książkowe Ojca Świętego „Jezus z Nazaretu” i Ks. Mariana- „Widziałem Twarz Diabła”.  Są świece Caritas. Jest nasz miesięcznik „Głos Św.  Antoniego” można powiedzieć jubileuszowy– obchodzi piętnastolecie - w tym numerze jest program rekolekcji Adwentowych, plan wizyty duszpasterskiej, relacje z pielgrzymki do Lwowa i wiele ciekawych informacji z życia naszej parafii.

14.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na rzecz naszego Seminarium

 

15.  Niepokojące jest wałęsanie się młodzieży po osiedlu w czasie Mszy św. , rodziców prosimy o zainteresowanie czy ich dzieci uczestniczą we Mszy świętej niedzielnej.

 

16.  Przestrzegamy i prosimy o wzmożoną czujność na osobę - a może  osoby napadające na kobiety i porywające torebki, ostatnio zbyt często powtarzają się takie napady, zdarzyło się nawet na schodach kościoła.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 listopada 2012

1.      Wczoraj w naszym Seminarium Duchownym odbyły się obłóczyny, sutannę otrzymało 16 alumnów III roku a wśród nich nasz parafianin Maurycy Soja módlmy się za powołanych o łaskę wytrwania i o powołania do Służby w Kościele.

2.      Kolejna katecheza w oparciu o KKK o godz. 10.45.

3.      Dzisiaj koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru po Mszy św. o godz.. 18.00 – zapraszamy.

4.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

5.      Młodzież akademicką zapraszamy na spotkanie w każdą niedzielę na godz. 19.15.

6.      W środę o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

7.      Spotkanie Akcji Katolickiej 21 XI o godz. 19.00 w Sali Domu Katechetycznego

8.      Wieczór ewangelizacyjny w kościele Księży Palotynów na Sławinku w środę o 19.00.

9.      Najbliższa niedziela, ostatnia w roku liturgicznym poświęcona jest Chrystusowi Królowi Wszechświata, święto Patronalne: Sióstr Rodziny Betańskej, Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

10.  Uroczystość Chrystusa Króla to uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii.

11.  Trwa nawiedzenie rodzin przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego u mieszkańców bloku Daszyńskiego 3a. W następnej kolejności Matkę Bożą przyjmą do siebie mieszkańcy bloku Daszyńskiego nr 11.

12.  Duszpasterstwo Małżeństw Bezdzietnych zaprasza na Dzień Skupienia 24 XI w par. Bł. Jana Pawła II – bliższe informacje na plakacie.

13.  W niedzielę 25 XI Wspólnota Życia Chrześcijańskiego organizuje Święto Małżeństw, rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w kościele akademickim na KUL-u  bliższe informacje na plakacie.    

14.  Jest prasa katolicka: tygodniki „Niedziela” w tym numerze jest artykuł autorstwa naszych Parafian o Ołtarzy Jana Pawła , „Gość Niedzielny”, „Cuda  i łaski Boże” o Sanktuarium w Pacanowie „Nasza Arka” , „Źródło” dla rodzin katolickich, „Różaniec”, jest dla dzieci dwumiesięcznik „Tęcza”, „Ola i Jaś”, „Mały gość niedzielny” z lampionem roratnim.   Duży wybór kalendarzy i kart świątecznych. 

15.  Redakcja „Głosu św. Antoniego zachęca do pisania świadectw o swojej wierze, można je składać do 25 XI u Pani Kasi w kiosku, albo w kancelarii.

16.  Bóg zapłać za ofiary na Ołtarz Jana Pawła: Kółko Różańcowe św. Cecylii 450 zł., bezimiennie 500 zł., 100 zł. i 50 zł., uczestnicy pielgrzymki do Lwowa 90 zł., Msza św. dziękczynna będzie  2 XII o godz. 12.30. bezimiennie na obrusy 220 zł

17.  Opłatek na stół wigilijny poświęcimy w I niedzielę Adwentu i każdej rodzinie zostanie doręczony przez waszych sąsiadów - przedstawicieli Rady Parafialnej - po 2 grudnia - przestrzegamy przed oszustami sprzedającymi niepoświęcone opłatki.

18.  Bóg zapłać za okazane wsparcie dla naszego Misjonarza Księdza Wojciecha.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz