INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 lipca 2012 r.

1.      Nieszpory o godz. 17.30.

2.      Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra, wyruszy 3 sierpnia po Mszy św. odprawianej na placu katedralnym o godz. 8.30. Wybierających się na pielgrzymkę prosimy o zapisanie się, w godzinach urzędowania kancelarii, do przyszłej niedzieli.  

3.      W środę 25 VII święto Św. Jakuba Ap,  i  wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących ofiary w tym dniu składane przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy. O godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

4.      W czwartek św. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej, dzień wdzięcznej modlitwy za dziadków.

5.      Są tygodniki katolickie, ”Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Miesięcznik „List”, Jest jeszcze nasz „Głos św. Antoniego” wydanie wakacyjne, a w nim wiele ciekawych informacji z naszego podwórka, są też zdjęcia - prosimy o zainteresowanie.

6.      Bóg zapłać Księdzu Władysławowi i Wam Drodzy  za wsparcie okazane  Siostrom.

7.      W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów z kalendarzami misyjnymi.

8.      Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii: bezimiennie 100 zł. Kółko Różańcowe Mari Magdaleny 290 zł. św. Brygidy 200 zł., Mieszkańcy ul. Paprociowej, Daktylowej i cd. Trześniowskiej z racji nawiedzenia 650 zł. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie 29 VIII o godz. 18.00. 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 lipca 2012 r.

Nieszpory o godz. 17.30.

W poniedziałek – 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Po Mszy św. wieczorowej adoracja zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry od aniołów z Ukrainy.

Są jeszcze wolne miejsca na organizowany przez Świetlicę wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat w terminie 20 lipca – 1 sierpnia. Więcej informacji na plakacie albo w świetlicy.

W kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy.

Bóg zapłać za ofiary: Uczestnicy pielgrzymki  do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja 220 zł., Msza św. w intencji pielgrzymów i ich bliskich będzie 28 lipca o godz. 18.00. .

Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Cuda i Łaski Boże”  0raz „Miłujcie się” poświęcone cudowi eucharystycznemu w Sokółce. „Źródło”. Dla dzieci „Tęcza” ,”Anioł Stróż” z płytą, „Ola i Jaś”. Polecamy modlitewniki, ciekawe pozycje książkowe, przewodnik po Lublinie i okolicy. Jest jeszcze wakacyjny numer pisma parafialnego „Głos św. Antoniego” i moc zdjęć z różnych wydarzeń i uroczystości.
 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 lipca 2012 r.

Nieszpory w dzisiaj o godz. 17.30

Trwają wakacje, nie zapominajmy o Dniu Pańskim – o uczestnictwie we Mszy świętej, bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość.

W piątek, 13 lipca Różaniec Fatimski po Mszy Św. wieczorowej.

Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb i składane ofiary: bezimiennie 5000 zł.,100 euro, 100 i 50 zł.  Mieszkańcy ul Palmowej z racji Nawiedzenia 740 zł Msza św. w ich  intencji będzie 5 sierpnia o godz. 11.00

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj przy wyjściu z kościoła jako wsparcie dla Sióstr Benedyktynek.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Józefa Maciąga . Po Mszach św. można będzie złożyć ofiarę na rzecz remontu kaplicy cmentarnej.

Jest prasa katolicka, nasz „Głos św. Antoniego” tym razem dwumiesięcznik a w nim  dużo bieżących informacji z życia naszej Parafii, relacje z pielgrzymek prosimy o zainteresowanie. Są tygodniki.

Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, kształcące w zawodzie organisty kościelnego, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok nauki. Szczegółowych informacji udzielają duszpasterze.
 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 lipca 2012 r.

Decyzją księdza Arcybiskupa ks. mgr Łukasz Mudrak został zwolniony z obowiązków wikariusza w naszej parafii i skierowany na studia do Insbrucka. Ks. Mariusz Salach zwolniony z obowiązków wikariusza – urlopowany – na dokończenie pracy doktorskiej. Dziękujemy księżom za ofiarną pracę na różnych odcinkach duszpasterskich, za wszystko dobro Bóg zapłać.
W miejsce ks. Mariusza przychodzi Ks. Marian Matusik, a w miejsce księdza Łukasza  Abp mianował ks. mgra Leszka Sałagę. Witamy przychodzących kapłanów  w naszej wspólnocie i życzymy, aby czuli się wśród nas dobrze, a św. Antoni niech im wyprasza potrzebne łaski.

Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.
W Pliszczynie jutro rozpoczynają się Sercańskie Dni Młodych, młodzież zachęcamy do udziału – bliższe informacje w internecie i na tablicy ogłoszeń.

We wtorek rocznica cudu lubelskiego, główna Msza św. z procesją różańcową na placu katedralnym 3VII o godz. 19.00. Celebrować będzie Ks. Arcybp. Józef Michalik Metropolita Przemyski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek, I Sobota miesiąca, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00.

W poniedziałek / 2 VII /  o godz. 19.00 w Sali domu katechetycznego spotkanie wybierających się do Częstochowy Wyjazd w sobotę 7 VII o godz. 6.30 z przed kościoła.

Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł., Kółko Różańcowe św. Anny 40 zł., Wspólnota Jan Chrzciciela 200 zł., Kółko Różańcowe Matki Bożej Płaczącej 210 zł.

Składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Małgorzacie Mazurek i osobom ją wspierającym za staranie i troskę o Kapliczkę św. Józefa, Dziękujemy pracownikom administracji naszej Spółdzielni za pomoc i życzliwość, Panu Sylwestrowi Markowi i jego pracownikom za ułożony chodnik i schodki.  

Jest prasa katolicka: wakacyjne b. ciekawe wydanie naszej parafialnej gazetki, a w niej relacja z wizytacji Ks. Arcybiskupa, homilia Ks. Łukasza na Mszy św. prymicyjnej Ks. Jarosława Siejko , wspomnienia o pracy misyjnej Ks. K.  Kontka, Są artykuły dotyczące rodziny m. In. Janiny Swół, Ks. Prof. Marka Dziewieckiego, oraz małżonków K. i J. Chęckiewiczów. Są też zdjęcia z Bożego Ciała, odpustu, m. in. Jubileuszu małżeństw. Są też tygodniki „Niedziela” ,  Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Różańca”.  Dla młodzieży i dzieci:  „Nasza Droga”,  „Anioł Stróż” z płytą. Polecamy ciekawe książki religijne, modlitewniki, kwartalnik „Zbliżenia”.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Benedyktynki z Przemyśla
 

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz