INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 9 stycznia 2011r.

1. Spotkanie opłatkowe Rodziny Różańcowej oraz Rady Duszpasterskiej i Parafialnej w najbliższą niedzielę 16 stycznia o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy.

2. Należących do Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego i wszystkich zainteresowanych tym towarzystwem, zapraszamy na spotkanie modlitewne i świąteczne w sali domu katechetycznego, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zbliżają się ferie zimowe, Świetlica działająca przy naszej parafii, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci by mogły korzystnie spędzić czas, codziennie między godz. 10.00 a 14.00 planowane są wyjścia do teatru, na łyżwy, kulig z kiełbaskami, zajęcia na sali gimnastycznej i wiele innych atrakcji.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Białorusi; po Mszach św. tradycyjnie można będzie złożyć ofiarę na potrzeby tamtejszej wspólnoty.

5. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos Świętego Antoniego”, pytajmy w kiosku, tam też dostaniemy inne tygodniki i miesięczniki katolickie, „Niedziela”, „Gość Niedzielny” z płytą CD – walce Straussa, „Źródło”, „Różaniec”, „Nasza Arka” poświęcona Salomei. Dla dzieci „Dominik”, „ Anioł Stróż” z płytą DVD, oraz „Mały Gość Niedzielny”. Polecamy jeszcze kalendarze, zestawy kolędowe, kropidła, świece.

6. Trwa wizyta duszpasterska, w najbliższych dniach odwiedzimy mieszkańców bloków i ulic:...

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej: bezimiennie 200 zł, 100 zł Kółko Różańcowe św. Agnieszki 200 zł i za wszystkie ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej Bóg zapłać.

II NIEDZ. PO NARODZ. PAŃSKIM - 2 stycznia 2011r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

2. W czwartek 6 I uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek mszy św. niedzielny Poświęcenie kredy i kadzidła na wszystkich Mszach świętych. - kredę i kadzidło można dostać w kiosku przykościelnym. - Taca w tym dniu na misje.

3. Spotkanie informacyjne i organizacyjne Domowego Kościoła Rodzin w czwartek / 6 I / o godz. 16.00 – zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie młode małżeństwa.

4. Koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego w Święto Trzech Króli po Mszy św. wieczorowej.

5. W przyszłą niedzielę / 9 I / Regionalne spotkanie opłatkowe alkoholików ich rodzin i przyjaciół, Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem Ks. Bpa Mieczysława Cisło, swój udział zapowiedział Metropolita Ks. Abp Józef Życiński. Bliższe informacje na plakacie. Zapraszamy do udziału.

6. W tym tygodniu I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, spowiedź od 16.00.

7. Trwa wizyta Duszpasterska, w tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloków i ulic ...

8. Jest prasa katolicka , jest nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, bogato ilustrowany zdjęciami z ostatnich wydarzeń w życiu naszej parafii , prosimy o zainteresowanie.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 26 XII 2010r.

1. Dzielimy się radosną wiadomością, nasi Księża Rodacy Ks. Dr hab. Krzysztof Grzesiak i Ks. Dr Tomasza Adamczyk zostali odznaczeni przez Księdza Arcybiskupa za wkład w życie Archidiecezji godnością kościelną Kanonika honorowego Kapituły Archikatedralnej Lubelskiej. Serdecznie gratulujemy.

2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie wina. W Archikatedrze o godz. 11.30 uroczysta Msza św. dziękczynna za 75 lat życia i 25 lat posługi biskupiej Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego . Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.

3. W godzinach popołudniowych dzisiaj kościół będzie otwarty, zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w szopce i prywatnej modlitwy. Choinki udekorowane jabłuszkami to dobre uczynki jako Adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, wypisane przez dzieci i przyniesione na Roraty. Bóg zapłać dzieciom, ale też i rodzicom za mądre i konsekwentne realizowanie zobowiązania wychowania dziecka w wierze.

4. W piątek zakończenie Starego Roku, uroczyste nieszpory o godz. 17.30. Msza św. na powitanie Nowego Roku o godz. 24.00. Na mocy dyspensy Arcybiskupa w Sylwestra nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę Nowy Rok, porządek Mszy św. niedzielny, jednocześnie I Sobota miesiąca, dzień imienin Ks. Biskupa Mieczysława.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30

7. W imieniu społeczności Akademickiej Katolickiego Uniwersytetu, Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę.

8. Jutro / 27 XII / rozpoczynamy wizytę duszpasterską... – Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień. Prosimy bardzo o przygotowanie rodziny na to spotkanie, kiedy to kapłan przychodzi, aby nas odwiedzić, pomodlić się z rodziną i pobłogosławić nasze mieszkanie, rodzina niech będzie w komplecie. Mieszkanie niech będzie odpowiednio przygotowane: stół, nakryty białym obrusem, krzyż, świece, woda święcona, kropidło. Rodzina oczkująca, drzwi uchylone gospodarz wychodzący na spotkanie z duszpasterzem. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na potrzeby wspólnoty wierzących / Kościoła /, ale niech to nie zdominuje duszpasterskiego charakteru wizyty.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 zł, 150 zł. 200 zł.. z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy Niepodległości 7d – 200 zł., Niepodległości nr 11 – 870 zł., Daszyńskiego nr 25 - 120 zł.

10. Przedstawiciele AA pełnią dyżur w domu katechetycznym. Osoby mające w rodzinach problem alkoholowy zapraszamy dzisiaj między 17.00 a 19.30.

IV NIEDZIELA ADWENTU - 19 grudnia 2010r.

1. Wczoraj w Archikatedrze Ksiądz Arcybiskup ustanowił ponad 90 Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej, a wśród Nich trzech naszych Parafian. Witamy serdecznie w nowej roli w naszej wspólnocie, a Was drodzy prosimy o modlitwę w ich intencji i wdzięczne przyjęcie.

2. Rodziców lektorów i ministrantów zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00. Chcemy między innymi omówić organizację spotkania opłatkowego Służby Liturgicznej.

3. Konferencja dla rodziców dzieci klas II dzisiaj o godz. 19.00 po Mszy św. wieczorowej.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

5. Panów prosimy o pomoc w ustawieniu choinek w kościele we wtorek na godz. 9.00, a młodzież na godz. 16.00 do ubierania tychże choinek.

6. Osoby chore, starsze, niemogące przyjść do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną w czwartek (23 XII) między godz. 9.00 a 13.00. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

7. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu zwyczaju ścisłego postu. Msze św. o godz. 6.00, 7.00; nie będzie mszy św. wieczorowej. Pasterka o godz. 24.00. Wcześniej o godz. 23.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie już ofiary składane na tacę na Pasterce przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.

8. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia, porządek Mszy św. niedzielny, na Mszy św. o godz. 9.30 gościć będziemy Ks. Bpa Artura Mizińskiego.

9. W przyszłą niedzielę ( 26 XII ) obchodzić będziemy Święto św. Rodziny. W tym dniu na Mszy św. o godz. 12.30 udzielany będzie sakrament Chrztu świętego. Rodziców prosimy o spisanie aktów chrztu do czwartku , w czwartek konferencja dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 150 zł. i 100 zł., Wspólnota Jana Chrzciciela 200 zł., Kółko Różańcowe Świętej Rodziny 250 zł., Świętej Bożej Rodzicielki 150 zł. Z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy bloku przy ul. Niepodległości 1g – 260 zł., Niepodległości 7a – 425 zł., Niepodległości 26 – 550 zł., Daszyńskiego 23 – 315 zł.

11. Opłatek powinien dotrzeć do każdej rodziny, dziękujemy za trud tej posługi, Bóg zapłać za ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, jeśli ktoś jeszcze opłatka nie posiada, może otrzymać w kiosku, zakrystii albo w kancelarii.

12. Kiermasz ozdób choinkowych, stroików wykonanych przez dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych w przedsionku kaplicy. Przed kościołem harcerki zbierają fundusze na zimowisko, oferując ciasta, kartki świąteczne i harcerskie kalendarze.

13. Jest prasa katolicka: „Niedziela” z przepisami na świąteczny stół oraz relacją ze święta młodych zorganizowanego przez młodzież z naszej parafii, „Gość Niedzielny” z płytą kolęd oraz modlitwą przed wigilią, „Źródło”; dla młodzieży „Nasza Droga”, „Mały Gość Niedzielny” z II częścią ewangelii CD. Dla dzieci „Dominik”, „Jaś”, „Tęcza”. Polecamy zestawy kolędowe, szopki, aniołki, kalendarze.

14. Są jeszcze świece Caritas na stół wigilijny, pytajmy w kiosku, ale też u Pań z Grupy Charytatywnej – Bóg zapłać Tym Paniom za tę posługę, ale też i za wszechstronną służbę na rzecz ubogich przez cały rok.

15. Serdecznie dziękujemy za ofiarowane dary żywnościowe dla osób niezamożnych. W dalszym ciągu prosimy o taką pomoc. Artykuły najbardziej potrzebne wypisane są na kartkach, które możemy wziąć z pudełka stojącego za ławkami.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz