INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2013 r.

1.      Bóg zapłać, dziękujemy Księdzu Prałatowi Karolowi Serkisowi, za przeprowadzenie dni skupienia dla Rodziny Różańcowej naszej Parafii, dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże umacniające naszą wiarę, głoszone z mocą.

 

2.      Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.30.

 

3.      Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, w środę również o godz. 17.15 a następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

4.      Jutro / 4 III / o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na Misterium do Krakowa. Prosimy o dokonywanie wpłat.

 

5.      W tym tygodniu I Czwartek miesiąca, pamiętajmy o modlitwie za powołanych i o powołania do Służby w Kościele.    

 

6.      W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, 17.00 i po Mszy św. wieczorowej.

 

7.      Katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się I Pierwszej Komunii św., będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele.

 

8.      W przyszłą niedzielę / 10 III /  przyjmowane będą składki  od Członków TP KUL.

 

9.      Dzień otwartych drzwi w przyszłą niedzielę w Katolickiej Szkole im. Św. Jadwigi Królowej na Czechowie – dyrekcja zaprasza – szczegóły na plakacie.

 

10.  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży prosi o wsparcie 1% od podatku, bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 

11.  Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i światło do Grobu Pańskiego, można je składać do puszki stojącej na stopniach ołtarza.

 

12.  Prosimy o zainteresowanie prasą katolicką: jest nowy numer „Głosu św. Antoniego”, wydanie specjalne poświęcone Ojcu Świętemu. Redakcja dziękuje za napisane refleksje  na temat pontyfikatu. W tym numerze jest program rekolekcji wielkopostnych. Są tygodniki  „Niedziela” –  „Gość Niedzielny” z filmem o Benedykcie XVI,,  pisma dla dzieci młodszych „Tęcza”, „Anioł Stróż” z płytą, „Ola i Jaś”, Polecamy rozważania Drogi Krzyżowej, modlitewniki pasyjne, duży wybór kart świątecznych, oraz książek.

 

13.  Bóg zapłać za ofiary na tabernakulum i ołtarz Jana Pawła II, bezimiennie: 100 zł.,  Bóg zapłać za ofiarowane złoto.

 

14.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza z Ukrainy.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24 lutego 2013

1.      Kolejna katecheza dzisiaj o 10.45.

2.      Spotkanie Zelatorów Kółek Różańcowych we wtorek o godz. 19.00.

3.      W środę o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.

4.      Wybierających się na Misterium Męki Pańskiej prosimy o dokonanie wpłat, spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 III / poniedziałek / godzina 19.00 w domu katechetycznym.

 

5.      W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca marca, w piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30, spowiedź od 16.00., w sobotę po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6.      W piątek / 1 III / Drogą Krzyżową o godz. 17.00 rozpocznie się skupienie dla Rodziny Różańcowej i wszystkich chętnych. Prowadzić będzie Ksiądz Prałat Karol Serkis. W sobotę o godz. 10.00 Msza św. z nauką, następnie spotkanie w sali domu katechetycznego  i konferencją. Po południu o godz. 17.00 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Szczegółowy program tych dni na tablicy ogłoszeń.

 

7.      Kolejne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium w przyszłą sobotę  2 III  początek spotkania gody. 10.00.

 

8.      Osobom szukającym porady, czy  pomocy  w zaprzestaniu picia alkoholu przypominamy o pełnionym dzisiaj dyżurze między godz. 17.00 a 19.30.

 

9.      Wspólnota Trudnych małżeństw SYCHAR zaprasza na rekolekcje wszystkich zainteresowanych tematyką małżeńską – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 

10.  Bóg zapłać za ofiary złożone do na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

11.  Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 200 zł., AA i Alanon 280 zł., Bóg zapłać za ofiarowane złoto.

12.  Przypominamy o nabożeństwach Wielkopostnych, informacje na parafialnej stronie internetowej.

13.  Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  poświecony  Ojcu Świętemu, „Nasza Arka”, patronom dobrej spowiedzi, dla dzieci „Mały gość niedzielny”, „Tęcza”. Jest kolejne wydanie „Dobrych nowin” – ten numer poświęcony jest życiu, można zabrać wychodząc z kościoła jest wyłożony przy drzwiach, ofiara dobrowolna.  – zachęcamy do czytania.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -17 lutego 2013 r.

1.      Katecheza o godz. 10.45.

 

2.      Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

 

3.      Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w środę / 20 II / o godz. 19.00.

 

4.      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, w środy o godz. 17.15, a następnie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej dla młodzieży.

 

5.      Przez cały Wielki Post Caritas prowadzi zbiórkę ofiar „Wielkanocne dzieło pomocy – Dar Nadziei” – ofiary można składać do skarbonki z takim napisem. Można też w przedsionku kaplicy składać dary żywnościowe.

 

6.      Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny przyjmowane będą do puszek w przyszłą niedzielę.

 

7.      Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia i Opieki Społecznej w dniach 22 – 24 luty w kościele przy ul. Staszica. Prowadzi Ks. Prałat Tadeusz Pajurek.

 

8.      Jest prasa katolicka, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, w niedzieli pierwszy z serii rozważań na temat świętowania niedzieli / zachęcamy do lektury. „Mały Gość Niedzielny”, „Źródło”, „List”. Jest kolejny numer „Egzorcysty” w tym numerze wywiad z egzorcystą naszej diecezji Ks. Infułatem Janem Pęziołem. Pisma dla młodzieży i dzieci. Szeroki wybór rozważań Drogi Krzyżowej, modlitewniki pasyjne, komunijne.

 

9.      W imieniu społeczności seminaryjnej, Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

 

10.  Przyszłą niedzielę gościć będziemy Ks. Piotra Kawałko, prezentować będzie nasze diecezjalne wydawnictwo „Gaudium”, będzie promocja książek.

 

11.  Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 200 zł., 150 zł.., 50 i 100 zł.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 luty 2013 r.

1.      Rozpoczynamy dzisiaj po Mszy św. o godzinie  12.30 Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, adoracja Najświętszego Sakramentu trwać będzie z przerwą na Msze św. do wtorku do godziny 21.00. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na godzinną adoracje według ułożonego planu, zamieszczonego w „Głosie św. Antoniego” i umieszczonego w gablocie. Prosimy o wzajemne poinformowanie się i w miarę możliwości przygotowanie takiej wspólnej modlitwy w określonych, wam znanych intencjach. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji wielkopostnych.

 

2.      Dzisiaj II rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego.

3.      Jutro 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – „Światowy Dzień Chorego”, osoby starsze, chore mogące przyjść do kościoła zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.30, bliskich krewnych, sąsiadów prosimy o umożliwienie przybycia a nie mogących przybyć prosimy o łączność duchową, będziemy się modlić za wszystkich chorych i opiekujących się chorymi, udzielimy też sakramentu namaszczenia.

 

4.      Spotkanie Rady Duszpasterskiej jutro o godz. 19.00.

5.      Najbliższa środa to Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Obowiązuje w tym dniu post ścisły tj. łącznie jakościowy i ilościowy. Od 13 II  do 17 II kwartalne dni modlitw o trzeźwość i ducha pokuty – swoje postanowienie powstrzymania się od alkoholu można wpisać do Księgi Trzeźwości wyłożonej na Ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego.

 

6.      Nabożeństwa Gorzkich Żalów w środy i w niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.00 dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 – zachęcamy do udziały w tych nabożeństwach Wielkiego Postu.

 

7.      Przy wyjściu z kościoła przyjmowane są ofiary do puszek na „Fundusz Wschodni”.

 

8.      Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszego kościoła: bezimiennie na Ołtarz Bł. Jana Pawła i tabernakulum 100 zł. 300 zł, i 500 zł. Bóg zapłać za ofiarowane złoto.

9.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej.

 

10.  Akcja Katolicka przy Par. św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 26 IV – 5 V – więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są tygodniki jest miesięcznik „Miłujcie się.” – prosimy o zainteresowanie.

12.  W przyszłą niedzielę taca na rzecz naszego Seminarium Duchownego. Gościć też będziemy zespół młodzieży z Puław, gromadzą fundusze na Światowe Dni Młodzieży.

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz