INFO: Ładowanie...

  • www.antoni.lublin.pl - nowa strona internetowa parafii

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 czerwca 2010 r.

1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Parafialnej dzisiaj o godz. 19.00.

2. Od poniedziałku 28 VI do soboty lipca, trwać będą Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie. Młodzież zachęcamy do udziału. Bliższe informacje w internecie.

3. W czwartek 24 VI uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza św. w intencji Członków Kółka Różańcowego św. Jana i ich rodzin, a także za zmarłych Braci z tego Kółka, oraz za solenizantów żyjących i zmarłych będziemy się modlić o godz. 18.00.

4. Jednodniowa pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę 2 lipca, bliższe informacje i zapisy w kancelarii.

5. W związku z kolejną rocznicą Cudu Lubelskiego w Archikatedrze Tydzień Maryjny; trwać będzie od 27 VI do 3 VII , Msze św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 9.00 i 19.00. Wieczorem czuwanie do 21.00.

6. Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza przy naszej Parafii organizuje wypoczynek w górach dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat w terminie 20 lipca – 1 sierpnia. Więcej informacji na plakacie albo w świetlicy, między godz. 15.00 a 19.00.

7. Można w kancelarii zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Lublina 3 sierpnia.

8. Archidiecezjalne Studium Organistowskie prowadzi nabór kandydatów na pierwszy rok nauki w zawodzie organisty kościelnego. Bliższe informacje w kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księdza Andrzeja z Lidy na Białorusi.

10. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe MB Nieustającej Pomocy 240 zł., Kółko Różańcowe św. Jana Chrzciciela 285 zł., bezimiennie 100 zł.

11. Jest prasa katolicka. Tygodnik „Niedziela” , „Gość Niedzielny”, numer specjalny „Naszej Arki” poświęcony św. Jakubowi. „Cuda i Łaski Boże poświęcone Bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce. „Źródło”. Jest nowy miesięcznik „List”. Dla dzieci: „Mały gość niedzielny” , „Tęcza”, i „Jaś”. Są albumy „ Z Maryją na drodze odnowy serc” z Nawiedzenia Matki Bożej w naszej diecezji Prosimy o zainteresowanie.

12. W imieniu Księdza Adama składamy serdeczne Bóg zapłać za okazaną pomoc.

13. W miniony tygodniu /17 VI / zmarł śp. Władysław Rogalny zamieszkały przy ul. Daszyńskiego nr 2.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 czerwca 2010 r.

1. Obchodzimy Uroczystość ku czci św. Antoniego, uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie ks. Mirosław Zając - nasz rodak obchodzący w tym roku 20-lecie kapłaństwa; Słowo Boże głosi Ks. Janusz Stępniak.

2. Dzisiaj kolejny dzień objawień Fatimskich, różaniec o godz. 17.00.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 na placu budowy Centrum Jana Pawła II ks. abp Józef Życiński odprawi Mszą świętą w nowopowstałej parafii p.w. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. W poniedziałek, 14 czerwca, w katedrze lubelskiej, odbędzie się uroczyste przyjęcie relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy świętej o godzinie 19.00 będzie przewodniczył abp Józef Życiński. Po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo, w czasie którego będzie możliwość oddania czci relikwiom Męczennika.

5. W środę 16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i za Kościół. Po mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W środę 16 VI, ks. Józef Szczypa, a w czwartek 17 VI ks. Marian Matusik obchodzą rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnych jubilatach.

7. Nauczycieli mieszkających na terenie naszej parafii: pracujących w naszej szkole lub w innych szkołach oraz emerytowanych, zapraszamy na spotkanie w środę (16.VI) o godz. 19.00 do domu katechetycznego.

8. Przez cały czerwiec Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele o godz. 17.30, zapraszamy.

9. Spotkanie Rady Parafialnej i Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.

10. Msza św. dziękczynna za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki zamówiona przez uczestników pielgrzymki do Warszawy będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.

11. Polecamy modlitewniki do św. Antoniego, chlebki i lilie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze nasz miesięcznik „Głos św. Antoniego”, miesięcznik „List”, specjalny numer „Naszej Arki” o bierzmowaniu. W naszym kiosku można dostać kasety wideo z Bierzmowania, z poświęcenia Figury św. Józefa i przedstawienia – misterium „Pasja trochę inna” w wykonaniu młodzieży. Prosimy o zainteresowanie.

12. W przyszłą niedzielę taca na rzecz naszego Seminarium.

13. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 50 zł., Kółko Różańcowe św. Jadwigi 180 zł.

14. W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza Adama Wocha – misjonarza z Papui Nowej Gwinei; po Mszach św. będzie przyjmował ofiary.

15. W dniach 1 i 2 lipca Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę – program na tablicy ogłoszeń. Zapisy w kancelarii.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 czerwca 2010 r.

1. Łączymy się duchowo ze zgromadzonymi w Warszawie na uroczystości beatyfikacyjnej Ks. Jerzego Popiełuszki.

2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała, jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowane ołtarze, za użyczenie samochodu, na którym urządzono IV ołtarz, Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. W czwartek zakończenie Oktawy. Podobnie jak w ubiegłym roku poszczególne grupy duszpasterskie prosimy o przygotowanie ołtarzy. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego– modlić się będziemy za bliskich zmarłych i dobrodziejów – za tych którzy odeszli z naszej w wspólnoty parafialnej w minionym roku. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach, prowadzić je będzie Ks. Janusz Stępniak proboszcz z Łuszczowa.

3. W piątek ( 11 VI ) Uroczystość Serca Pana Jezusa, kolejny dzień naszych rekolekcji. Msze św. z naukami będą o godz. 7.00 ogólna, o godz. 9.30 – zapraszamy osoby chore, samotne i wszystkich, którzy nie mogą przyjść po południu, po Mszy św. o godz.16.30 – poświęcimy pojazdy od wrotek po samochody, o godz. 18.00 ogólna – zapraszamy. Niech te dni poprzedzające nasz odpust parafialny, będą okazją do spowiedzi dla dzieci, młodzieży kończących rok szkolny, a dla dorosłych przed urlopem – korzystajmy z tej okazji. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W tym dniu dodatkowe nabożeństwo o godz. 20.00 przy figurze przy ul. Trześniowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę układ Mszy św. z naukami będzie podobny: na godz. 9.30 zapraszamy rodziny z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku, o 16.30 dzieci i młodzież, na godz.18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną małżonków obchodzących w tym roku srebrny i złoty jubileusz sakramentu małżeństwa, oraz ich dzieci, wnuków i prawnuków.

5. W niedzielę 13 VI Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 -uroczysta z procesją i wieczorowa o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie lilii św. Antoniego i chlebków, a na mszy o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.

6. Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 100 zł., AA i Alanon 90 zł., Bóg zapłać za ofiary złożone i cięgle składane na rzecz poszkodowanych przez powódź. Kółko Różańcowe Adoracji Najświętszego Sakramentu 160 zł.

7. Jest jeszcze „Głos św. Antoniego” nasz miesięcznik, w tym numerze jest program rekolekcji przed odpustem. Są tygodniki poświęcone Ks. Jerzemu Popiełuszce, w „Niedzieli” medalik z Jego wizerunkiem, w „Gościu” obrazek i dodatek IPN, jest nowy numer „Różańca”, „Familii”. „Nasza Arka” z filmem DVD o św. Jakubie. Są pisma katolickie dla dzieci, polecamy książki poświęcone Ks. Jerzemu Popiełuszce.

8. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać!

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 czerwca 2010 r.

1. Łączymy się duchowo ze zgromadzonymi w Warszawie na uroczystości beatyfikacyjnej Ks. Jerzego Popiełuszki.

2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała, jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowane ołtarze, za użyczenie samochodu, na którym urządzono IV ołtarz, Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. W czwartek zakończenie Oktawy. Podobnie jak w ubiegłym roku poszczególne grupy duszpasterskie prosimy o przygotowanie ołtarzy. Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego– modlić się będziemy za bliskich zmarłych i dobrodziejów – za tych którzy odeszli z naszej w wspólnoty parafialnej w minionym roku. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach, prowadzić je będzie Ks. Janusz Stępniak proboszcz z Łuszczowa.

3.  W piątek ( 11 VI ) Uroczystość Serca Pana Jezusa, kolejny dzień naszych rekolekcji. Msze św. z naukami będą o godz. 7.00 ogólna, o godz. 9.30 – zapraszamy osoby chore, samotne i wszystkich, którzy nie mogą przyjść po południu, po Mszy św. o godz.16.30 – poświęcimy pojazdy od wrotek po samochody, o godz. 18.00 ogólna – zapraszamy. Niech te dni poprzedzające nasz odpust parafialny, będą okazją do spowiedzi dla dzieci, młodzieży kończących rok szkolny, a dla dorosłych przed urlopem – korzystajmy z tej okazji. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W tym dniu dodatkowe nabożeństwo o godz. 20.00 przy figurze przy ul. Trześniowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.  W sobotę układ Mszy św. z naukami będzie podobny: na godz. 9.30 zapraszamy rodziny z dziećmi ochrzczonymi w minionym roku, o 16.30 dzieci i młodzież, na  godz.18.00 zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną małżonków obchodzących w tym roku  srebrny i złoty jubileusz sakramentu małżeństwa, oraz ich dzieci, wnuków i prawnuków.

5. W niedzielę 13 VI Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 -uroczysta z procesją i wieczorowa o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie lilii św. Antoniego i chlebków, a na mszy o godz. 11.00 specjalne błogosławieństwo dzieci.

6. Bóg zapłać za ofiary bezimiennie 100 zł., AA i Alanon 90 zł., Bóg zapłać za ofiary złożone i cięgle składane na rzecz poszkodowanych przez powódź. Kółko Różańcowe Adoracji Najświętszego Sakramentu 160 zł.

7. Jest jeszcze „Głos św. Antoniego” nasz miesięcznik, w tym numerze jest program rekolekcji przed odpustem. Są tygodniki poświęcone Ks. Jerzemu Popiełuszce, w „Niedzieli” medalik z Jego wizerunkiem, w „Gościu” obrazek i dodatek IPN, jest nowy numer „Różańca”, „Familii”. „Nasza Arka” z filmem DVD o św. Jakubie. Są pisma katolickie dla dzieci, polecamy książki poświęcone Ks. Jerzemu Popiełuszce.

8. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać!

 Ogłoszenia parafialne

Galeria zdjęć

Głos św. Antoniego

Kancelaria parafialna

Sakramenty

Artykuły

Duszpasterze

Kiosk parafialny


 

Adres:
ul. Kasztanowa 1
20-245 Lublin
tel: (81) 747 70 75

Kancelaria:

7.30 - 8.00 od poniedziałku do soboty

17.00 - 17.45 od poniedziałku do piątku

w niedziele po Mszach udzielamy informacji i przyjmujemy intencje Mszy św.

Kontakt:antoni.lublin@gmail.com

baner_jmj_mateusz